Výstava „O pivovarnictví a pivu“ na Chvalském zámku je v polovině


Dočasná expozice „O pivovarnictví a pivu“ mapuje historii a vývoj vaření piva v českých zemích a také dokumentuje základní výrobní postupy i vývoj designu lahví, pivních etiket a tácků.

Návštěvníci se dozvědí vše o vaření piva a vývoji výrobních technologií i to, jaký je rozdíl mezi pivem anglického a českého typu. Výstavu připravil Královský pivovar Krušovice ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem a Chvalským zámkem.

Expozici „O pivovarnictví a pivu“ hostí Chvalský zámek v Horních Počernicích u Prahy. Otevřena byla 10. září a potrvá až do 28. listopadu 2010. Otevřeno je od úterý do čtvrtka, vždy od 10 do 17 hodin.

„Milovníci pěnivého moku získají na výstavě přehled o pivovarském řemesle a jeho historii a osvojí si také informace o zahraničních pivech. Dozvědí se, kde a kdy se pivo začalo vyrábět i které osobnosti z české historie se podílely na vzestupu světového pivovarnictví. Součástí výstavy jsou i exponáty, které byly zapůjčeny z Královského pivovaru Krušovice,“ říká Josef Helebrant, specialista na historii Královského pivovaru Krušovice.