Adventní pivo zpestří čekání na Vánoce. Světlá 15° se narazí 1. prosince

Poslední sezonní speciální pivo letošního roku je na světě. Už příští čtvrtek 1. prosince se roztočí pípy s vánočním Adventním pivem. Jak sám název napovídá, patnáctistupňový zlatavý mok…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Adventní pivo

Adventní pivo, 15° světlý speciál

Poslední sezonní speciální pivo letošního roku je na světě. Už příští čtvrtek 1. prosince se roztočí pípy s vánočním Adventním pivem. Jak sám název napovídá, patnáctistupňový zlatavý mok nás bude provázet nejkrásnějším obdobím v roce, které předchází vánočním svátkům.

Vařilo se již v srpnu

„Extra silný speciál pro chvíle klidu a pohody“ pochází z Velkého Března, kde sváteční pivo uvařil vrchní sládek Petr Hauskrecht se svými spolupracovníky. Pro celou Českou republiku je připraveno 2100 hektolitrů Adventního speciálu, který se jako obvykle rozdělí rovným dílem mezi Čechy a Moravu.

Adventní speciál je patnáctistupňové pivo, které ve Velkém Březně vařili klasickým dvourmutovým dekokčním způsobem už v polovině srpna. K výrobě velkobřezenští sládci použili nejkvalitnější a výhradně domácí ingredience. Pivo po celou dobu zrálo v klasickém ležáckém sklepě při teplotě 2° Celsia až do posledního týdne před adventem. „Obzvláště dobře nachmelené“ pivo má sametovou pěnu, zlatavou barvu a dobrý říz.

Podle receptury staré 80 let

Stejně jako všechny ostatní speciály, má i to Adventní svůj příběh. “Znovuzrozeným speciálem jsme se k české pivní tradici vrátili před rokem. Pro pivní fajnšmekry jsme obnovili unikátní recepturu vánočního piva, které se naposledy vařilo před osmdesáti lety. Mělo úspěch – a tak letos v obnovené tradici dále pokračujeme,“ konstatoval Petr Hauskrecht.

„Začíná tajemný advent, doba, kdy se život zklidní a všichni se na chvíli zastaví. Od pradávna je to období, při kterém mnozí rádi odpočívají v kruhu rodinném a nabírají síly na zvládnutí předvánočního shonu, který už klepe na dveře. Našim Adventním speciálem chceme přispět k odkazu starých tradic a nabídnout možnost odreagovat se také tímto způsobem,“ dodal Petr Hauskrecht.

Od 1. 12. do vyprodání zásob

Adventní pivo se bude čepovat od 1. prosince do vyprodání zásob na celém území naší republiky. Kam na Adventní zajít, poznají štamgasti snadno. Majitelé a provozovatelé restaurací vyvěsí plakáty, nalepí samolepky, dají stojánky na stůl a plakety na pípu.

Jak Petr Hauskrecht konstatuje na všech propagačních materiálech: Sfoukněte každý týden jedno adventní i vy! Úplný seznam všech restaurací v České republice, kde se bude Adventní speciál čepovat, najde každý na webových stránkách www.adventnipivo.cz.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


3 Replies to “Adventní pivo zpestří čekání na Vánoce. Světlá 15° se narazí 1. prosince”

  1. […] také: Adventní pivo zpestří čekání na Vánoce. Světlá 15° se narazí 1. prosince Pivní adventní kalendář zkrátí čekání na Vánoce. Obsahuje 20 druhů piv Zájem o […]

  2. […] V ceně vstupného je pochopitelně zahrnuta ochutnávka piva – v předvánočním čase Adventního speciálu. U příležitosti letošních svátků speciální patnáctistupňové pivo pro celou Českou republiku uvařili kolegové-pivovarníci z Velkého Března pod vedením tamního vrchního sládka Petra Hauskrechta. Adventní pivo se čepuje od 1. prosince do vyprodání zásob. Čtěte také: Adventní pivo zpestří čekání na Vánoce. Světlá 15° se narazí 1. prosince […]

  3. […] Adventní pivo zpestří čekání na Vánoce. Světlá 15° se narazí 1. prosince […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.