Alkohol sníží riziko demence o 21 % při sklence denně, odhalil výzkum

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Žena se sklenicí vína

Mírné pití alkoholu může být prospěšné pro naše zdraví, než se dříve myslelo. Nová studie ukazuje, že pravidelné konzumování jednoho alkoholického nápoje denně může snížit riziko vzniku demence až o 21 %. Tyto překvapivé výsledky nabízejí nový pohled na vztah mezi alkoholem a naším zdravím.

Překvapivé zjištění nové studie

Studie, kterou provedli vědci z Francie a Velké Británie, sledovala více než 1000 dospělých s věkem nad 55 let po dobu sedmi let. Výsledky ukázaly, že jedinci, kteří pravidelně konzumovali jeden alkoholický nápoj denně, měli o 21 % nižší riziko vzniku demence ve srovnání s těmi, kteří alkohol nekonzumovali.

Vliv mírného pití na riziko demence

Je třeba zdůraznit, že tato studie se zaměřila pouze na mírné množství alkoholu a že nadměrné pití má stále negativní vliv na naše zdraví a může zvýšit riziko vzniku demence a dalších zdravotních problémů. Navíc se jedná o komplexní téma, které vyžaduje další výzkum, aby bylo možné plně pochopit vztah mezi alkoholem a naším zdravím.

Doporučení pro zdravý životní styl

Lze říci, že i když mírné pití může mít prospěšný vliv na naše zdraví, je stále důležité dbát na zdravý životní styl a dodržovat zdravou stravu, pravidelný pohyb a dostatek spánku. Alkohol by neměl být považován za prostředek k prevenci demence a nadměrné pití by mělo být vždy vyloučeno.

Zdravý životní styl a mírné pití jsou klíčem

Výsledky této studie poskytují zajímavý pohled na vztah mezi alkoholem a zdravím, ale neměly by být interpretovány jako důvod pro zvýšení konzumace alkoholu. Stále platí, že zdravý životní styl a mírné pití jsou klíčem k udržení dobrého zdraví a prevenci onemocnění včetně demence.

-rai-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Comments are closed.