Alkohol součástí receptu Coca Coly

V minulém týdnu byl zveřejněn na webové stránce ThisAmericanLife.org údajný recept na výrobu Coca Coly. Příprava tohoto oblíbeného amerického nápoje pocházejícího z Atlanty je od svého vzniku utajována…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Coca Cola

V minulém týdnu byl na webové stránce ThisAmericanLife.org zveřejněn údajný recept na výrobu Coca Coly. Příprava tohoto oblíbeného amerického nápoje pocházejícího z Atlanty je od svého vzniku utajována. Coca Cola byla vynalezena chemikem Johnem Pembertonem na konci 19. století.

Webové stránky uveřejnily fotografii z roku 1979 vydanou v deníku Atlanta Journal Constitution. Fotograf tehdy vyfotil deník, v kterém je napsán podrobný recept. Má se jednat o kopii původní Pembertonovy receptury. Společnost Coca Cola již ale zveřejněný recept popřela a dokument nadále leží ve střeženém firemním sejfu.

Zajímavé je, že součástí receptu je i alkohol. Necelých sedmapadesát gramů směsi ingrediencí tvořící příchuť je přimícháváno do devatenácti litrů sirupu. Součástí směsi je právě alkohol. Podle „fotografického“ receptu je příchuť složena z 226,8 gramů alkoholu, dvaceti kapek pomerančového oleje, třiceti kapek citrónového oleje, deseti kapek oleje z muškátového oříšku, pěti kapek koriandrového oleje, deseti kapek neroli oleje a konečně z deseti kapek skořicového oleje. V sirupu pak je samozřejmě voda, extrakt z koky, kyselina citronová, kofein, cukr, limetkový džus, vanilka a karamel rovněž uvedeno v přesném poměru.

Jestli je recept pravý, lze prohlásit, že i slavná Coca Cola se nevyhnula oblíbené ingredienci – alkoholu. Jeho množství v nápoji je však naprosto zanedbatelné. Možná právě proto je nápoj často míchán s whisky nebo třeba rumem.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Alkohol součástí receptu Coca Coly”

  1. […] Novinář britského listu Daily Mail Vincent Graff se pokusil využít nedávno zveřejněný recept na Coca Colu vyrobit podle něj svou vlastní. Součástí receptu bylo i pár kapek alkoholu. Vincent Graff použil kvalitní ruskou vodku. Čtěte také: Alkohol součástí receptu Coca Coly […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.