Alkohol zdraví neprospívá tak, jak si Češi myslí

Pití alkoholu nemá na zdraví tak příznivé účinky, jak si většina Čechů myslí. Studie prokázaly, že u většiny lidí alkohol není zdraví prospěšný v boji proti nemocem srdce a cév, jen u mužů nad 50 let po infarktu myokardu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Žena se sklenicí vína

Pití alkoholu nemá na zdraví tak příznivé účinky, jak si většina Čechů myslí. Uvedl to děkan 1. lékařské fakulty profesor Tomáš Zima.

Čtěte také: Česko zasáhla epidemie alkoholismu, tvrdí odborníci

„Studie prokázaly, že u většiny lidí alkohol není zdraví prospěšný v boji proti nemocem srdce a cév, jen u mužů nad 50 let po infarktu myokardu. Populace se zaklíná tím, že se alkoholem léčí, ale není to pravda. Škodí i malé dávky při dlouhodobém užití,“ uvedl Tomáš Zima pro ČTK.

Například doporučené množství vína – 2 dcl denně – Češi často překračují. Nadměrná konzumace alkoholu škodí především dětem. Podle evropské studie se 48 % šestnáctiletých Čechů opije nejméně jednou za rok, evropský průměr je 39 %. Konzumace alkoholu v nadměrném množství může mít přitom na zdraví člověka velmi negativní účinky. Čtěte také: Alkohol zabíjí celosvětově více lidí než AIDS, tuberkulóza nebo násilí

Odborníci vidí cestu k omezení alkoholismu v úpravě zákonů týkajících se reklamy, nulové toleranci alkoholu za volantem a zavedení vyšší daně na alkohol.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Alkohol zdraví neprospívá tak, jak si Češi myslí”

  1. […] Čtěte také: Alkohol zdraví neprospívá tak, jak si Češi myslí […]

  2. […] Čtěte také: Alkohol zdraví neprospívá tak, jak si Češi myslí […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.