Alkohol zdraví neprospívá tak, jak si Češi myslí

Pití alkoholu nemá na zdraví tak příznivé účinky, jak si většina Čechů myslí. Studie prokázaly, že u většiny lidí alkohol není zdraví prospěšný v boji proti nemocem srdce a cév, jen u mužů nad 50 let po infarktu myokardu…

Magazín

Žena se sklenicí vína

Pití alkoholu nemá na zdraví tak příznivé účinky, jak si většina Čechů myslí. Uvedl to děkan 1. lékařské fakulty profesor Tomáš Zima.

Čtěte také: Česko zasáhla epidemie alkoholismu, tvrdí odborníci

„Studie prokázaly, že u většiny lidí alkohol není zdraví prospěšný v boji proti nemocem srdce a cév, jen u mužů nad 50 let po infarktu myokardu. Populace se zaklíná tím, že se alkoholem léčí, ale není to pravda. Škodí i malé dávky při dlouhodobém užití,“ uvedl Tomáš Zima pro ČTK.

Například doporučené množství vína – 2 dcl denně – Češi často překračují. Nadměrná konzumace alkoholu škodí především dětem. Podle evropské studie se 48 % šestnáctiletých Čechů opije nejméně jednou za rok, evropský průměr je 39 %. Konzumace alkoholu v nadměrném množství může mít přitom na zdraví člověka velmi negativní účinky. Čtěte také: Alkohol zabíjí celosvětově více lidí než AIDS, tuberkulóza nebo násilí

Odborníci vidí cestu k omezení alkoholismu v úpravě zákonů týkajících se reklamy, nulové toleranci alkoholu za volantem a zavedení vyšší daně na alkohol.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz ↗
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


brand-745x100-1493717091.jpg

2 Replies to “Alkohol zdraví neprospívá tak, jak si Češi myslí”

  1. […] Čtěte také: Alkohol zdraví neprospívá tak, jak si Češi myslí […]

  2. […] Čtěte také: Alkohol zdraví neprospívá tak, jak si Češi myslí […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.