Alkoholické želé panáky si vyrobíte doma

Možná jste v některých teenagerovských amerických filmech zahlédli, že se na jejich party mnohdy panáky nejsou v tekuté formě? Není to přelud, ale realita. Ve Spojených státech, ale i v jiných anglicky mluvících zemích…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Jell-O Shots

Možná jste v některých teenagerovských amerických filmech zahlédli, že na jejich párty mnohdy panáky nejsou v tekuté formě, ale jako tzv. „želé panáky“. Není to přelud, ale realita. Ve Spojených státech, ale i v jiných anglicky mluvících zemích, jsou na večírcích velmi oblíbené takzvané Jell-O Shots, tedy Želé pánaky.

Připravte si želé panáky doma

Výroba alkoholového želé je velmi jednoduchá. Řídíte se návodem uvedeným na balíčku se želatinovým práškem, ale místo části vroucí vody přilijete jakýkoliv alkohol. Doporučují se však málo výrazné čiré destiláty – vodka, karibský rum nebo tequila. Připravené tekuté alkoholické želé je vhodné nalévat do plastových panáků, nechat ztuhnout a zchladit. Některé recepty doporučují i nakrájet do želé panáků nějaké ovoce, například jablko, a také přilít citrusovou šťávu.

„Nezkoušejte točit videoblog a připravovat Jell-O Shots ve stejný čas,“ říká v jednom z videí amatérská kuchařka a rozlévá přitom neztuhlé želé do panáků na stole. Server YouTube.com je plný receptů a postupů, jak si tuto klasickou americkou párty specialitu připravit. Výhodou alkoholových želé panáků je, že můžete míchat různé druhy chutí a barev želé spolu s alkoholem za vzniku efektivně vypadajících „střel“ (anglicky shots).

Želé panáky již 150 let

První zmínka o tzv. Jell-O Shots byla nalezena v kuchařce z roku 1862, kterou napsal Jerry Thomas. Jeho recept se skládal ze želatiny, koňaku, bílého rumu a citronové šťávy. Někdy je také neprávem prvenství připisováno americkému satirikovi a matematikovi Tomu Lehrerovi, který v době, kdy pracoval pro Národní bezpečnostní agenturu, přemýšlel, jak propašovat přes vrátnici na jedné ze základen zakázaný alkohol. Výsledkem jeho přemýšlení bylo alkoholové želé.

-les-

Zdroj obrázku: ImHungryToo.Blogspot.com

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.