Amatérští degustátoři hodnotili vína v Pavlově

Rekordní dvě stovky návštěvníků přilákala v sobotu do Pavlova degustační soutěž Vinařská stezka. V rámci letošního sedmého ročníku se představilo celkem třináct vinařství především z Pavlova a okolí…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Rekordní dvě stovky návštěvníků přilákala v sobotu do Pavlova degustační soutěž Vinařská stezka. V rámci letošního sedmého ročníku se představilo celkem třináct vinařství především z Pavlova a okolí.

„Vinařská stezka původně začínala jako malá akce a postupně se zvětšovala, takže se zvyšoval i počet vinařství, letos jich bylo zatím nejvíc, třináct. Jsme rádi, že se takové degustační soutěže pořádají, určitě přispívají ke zviditelnění Pavlova a hlavně k dalšímu rozvoji vinařství tady. Navíc je vidět, že lidé sem jezdí a mají o podobné akce zájem,“ zhodnotil akci Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Vinařskou stezku zahájila ochutnávka vín v Kulturním domě v Pavlově. Každé z vinařství představilo vždy po třech vzorcích vín, soutěžící tak degustovali dohromady 39 vzorků.

„Pro Pavlov je typickou odrůdou Ryzlink vlašský, který dává kořenité, minerální vína. Ale jsou tady také další zajímavé odrůdy, jako například burgundské odrůdy, Rulandské bílé a Rulandské šedé, typické je také Chardonnay, Savignon, Tramín a samozřejmě Pálava. Ovšem máme tady i výborná červená vína, která jsou mnohdy neprávem opomíjena,“ doprovodil degustaci odborným výkladem Pavel Krška.

Odpoledne odstartovala hlavní část programu, kdy se všichni soutěžící vydali na 6,5 km dlouhou značenou trasu po svazích Pálavy. Na stezce na ně čekalo třináct stanovišť, každé z nich bylo věnováno vždy jednomu z vinařství. Tentokrát však už bylo víno v láhvích bez etiket a úkolem účastníků bylo poznat správnou odrůdu a zapsat ji do degustačního lístku.

„Na Vinařskou stezku jezdíme pravidelně až z jižních Čech, manžel tady dokonce před čtyřmi lety vyhrál titul nejlepšího degustátora. Až tady jsme se naučili pít červené víno, dřív jsme si ho dováželi jen ze zahraničí. Máme také vytipované místní vinařství, které nás nikdy nezklamou chuťově,“ pochvalovala si stezku jedna ze soutěžících, Eva Krejzová.

Nejvyšší počet bodů získali nakonec tři soutěžící a o vítězi musel rozhodnout až závěrečný rozstřel. Titul nejlepšího degustátora pro rok 2010 si odnesl Pavel Hejl z jižních Čech, který je pravidelným účastníkem soutěže. Ochutnávka vín pokračovala i ve večerních hodinách, všem milovníkům vína zahrála kapela Big Papa.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.