Bar z ledu v Praze je otevřen. Fungovat bude i v létě

Celkem 150 kusů ledových panelů o celkové váze úctyhodných 21 tun bylo zapotřebí k vybudování unikátního Ice baru, který 6. března slavnostně otevřel v budově Karlových lázní na Smetanově nábřeží 1 v centru Prahy…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Ice bar

Ice bar v Praze na Smetanově nábřeží

Celkem 150 kusů ledových panelů o celkové váze úctyhodných 21 tun bylo zapotřebí k vybudování unikátního Ice baru, který 6. března slavnostně otevřel v budově Karlových lázní na Smetanově nábřeží 1 v centru Prahy.

Jde o vůbec první zařízení tohoto druhu v České republice, které mohou hosté navštívit celoročně: tedy i v případě, kdy budou venku panovat třicetistupňová vedra.

Provozovatelem a investorem Ice baru je podnik Karlovy lázně.

Na čepu bude Heineken Extra Cold

Na vývoji se podílela i prémiová značka piva Heineken, která je partnerem unikátního podniku. Důvod je nasnadě: bude se zde točit atraktivní a oblíbený produkt Heineken Extra Cold.

Podstatou systému Heineken Extra Cold je vychlazení piva na teplotu těsně pod bodem mrazu. Pivo Heineken Extra Cold, jehož teplota se blíží 0° C, se čepuje do předem namražených sklenic. Zchlazení piva na teplotu kolem nuly zajišťuje dodatečný chladič a také pípa, která je na povrchu pokryta ledem. Výsledkem je v ideálních podmínkách pivo s teplotou cca -2 °C. Česká piva se běžně podávají vychlazená na teplotu kolem 6 – 7°C.

Interiér zdobí i miniatura Karlova mostu

„Předpokládáme, že si atraktivní posezení v minus sedmi stupních Celsia budou do budoucna vychutnávat nejen domácí hosté. Doufáme, že přitáhne i zahraniční turisty. Také proto interiér zdobí například ledová napodobenina Karlova mostu nebo mlýnské kolo z 15. století,“ přiblížil novinku manažer prémiové značky Heineken v ČR Richard Gažo.

Dvacet hostů na dvacet minut

Ledový bar o velikosti čtyřiceti metrů čtverečních současně pojme dvacet návštěvníků, kteří budou při vstupu vybaveni teplým oblečením. „Vzhledem k teplotě budou dovnitř chodit dvacetičlenné skupinky na dvacet minut,“ dodal Richard Gažo.

Ice bar na Smetanově nábřeží bude fungovat po celý rok, což je zatím u nás rarita. První Ice bar nabízí své služby od poloviny ledna na střeše jednoho z pražských hotelů. V tomto případě existence baru logicky záleží na počasí: když přijde obleva, roztaje.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Bar z ledu v Praze je otevřen. Fungovat bude i v létě”

  1. […] Bar z ledu v Praze je otevřen. Fungovat bude i v létě […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.