Bohemia Sekt je nejlepším vinařstvím České republiky

Nejlepším tuzemským vinařstvím za minulý rok a tedy i vítězem byl odbornou komisí zvolen Bohemia Sekt, a.s., Starý Plzenec. Známá vinařská společnost je tak nově nejen největším, ale také nejlepším vinařstvím České republiky…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Bohemia Sekt

Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem a za podpory Vinařského fondu ČR udělil 17. března 2011 v sále pražské Lucerny historicky druhé ocenění prestižní soutěže Vinařství roku.

Nejlepším tuzemským vinařstvím za minulý rok a tedy i vítězem byl odbornou komisí zvolen Bohemia Sekt, a.s., Starý Plzenec. Známá vinařská společnost je tak nově nejen největším, ale také nejlepším vinařstvím České republiky.

Prestižní soutěž

Vinařství roku je prestižní soutěž, která jako jediná v České republice hodnotí výrobce vín na základě mnoha kritérií. Nejen podle kvality produkovaného vína. Přihlíží též k tuzemským a zahraniční úspěchům jednotlivých firem, hodnotí technologická řešení při výrobě vín atd. Cílem tak je ocenit skutečně nejlepší tuzemské vinařství.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo 901 moravských a českých vinařských podniků. Do nejužšího finále postoupila šestice finalistů. Z nich odborná komise vybrala absolutního vítěze – Bohemia Sekt, a.s.

Malé velké vinařství

„Pokud budu mluvit za sebe, osobně musím ocenit inovace a filozofii vinařství, kterou se Bohemia Sekt prezentuje. Líbí se mi, že zisk reinvestuje do rozvoje a vylepšení. Navíc toto vinařství má perfektně zvládnuty všechny procesy a přestože je to relativně velká firma, pořád se v ní cítíte jako ve vinařství a ne jako v laboratoři nebo kosmickém výzkumu,“ řekl předseda odborné komise Ivo Dvořák.

Prof. Pavel Tomšík z Mendlovy univerzity v Brně zároveň doplňuje: „Pro Bohemia Sekt je typický vysoce profesionální přístup k prezentaci vinařství, které vychází z kvantitativních ukazatelů od vinohradnické produkce až po konečný prodej vín. Výborně zvládají pěstební a zpracovatelské procesy, které jsou základem pro konečnou a oceňovanou kvalitu. Výsledkem je integrovaný, homogenní podnik – vinařství, které samo sobě předurčuje dlouhý životní cyklus a evropský rozměr“.

Bronzová plaketa pro vítěze

Vítězi Vinařství roku 2010 byla předána unikátní bronzová plaketa. Tu může nyní plně využívat ke svým marketingovým účelům. Současně s oceněním čeká Bohemii Sekt, a.s. uvedení do Síně slávy vinařství ČR zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích.

„Z ceny Vinařství roku 2010 mám nesmírnou radost. Takový úspěch se určitě každý rok nepodaří. Nepřišel však z ničeho. Jsou za ním léta tvrdé práce. Věřil jsem, že máme šanci uspět,“ říká generální ředitel Bohemia Sektu, a.s. Josef Vozdecký.

Hlas veřejnosti

Do rozhodování o nejlepším vinařství České republiky se letos poprvé zapojila také široká veřejnost. Lidé mohli prostřednictvím SMS hlasovat pro jednoho z šesti finalistů Vinařství roku 2010. Nejvíce hlasů, a tedy zvláštní cenu veřejnosti Vindemia publica, získalo vinařství Josefa Valihracha.

Během galavečera se představila také kompletní kolekce Salonu vín ČR 2011. Nechyběla ani originální aukce vín, které na umělecká díla přetvořily známé osobnosti: Bára Srncová, Martin Velíšek, Kristián Kodet, Iva Hüttnerová, Lucie Robinson, Josef Velčovský, Vlasta Kahovcová, Veronika Bromová, Boris Jirků, Miroslav Slejška, Karel Beneš, Jaroslav Slavík a umělečtí skláři sklárny Ajeto. V rámci dražby se podařilo získat částku 200.000 Kč. Výtěžek putuje na podporu Centra Paraple.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


5 Replies to “Bohemia Sekt je nejlepším vinařstvím České republiky”

  1. […] Vinařství Bohemia Sekt, a.s., Starý Plzenec bylo v minulém týdnu zvoleno nejlepším vinařstvím České republiky za rok 2010. Čtěte také: Bohemia Sekt je nejlepším vinařstvím České republiky […]

  2. […] Video: podívejte se na reportáž o vyhlášení nejlepšího vinařství roku 2010, které proběhlo 25. 3. 2011 v sále pražské Lucerny. Čtěte také: Bohemia Sekt je nejlepším vinařstvím České republiky […]

  3. […] Bohemia Sekt se letos stala vítězem prestižní soutěže Vinařství roku. Čtěte také: Bohemia Sekt je nejlepším vinařstvím České republiky […]

  4. […] Lidé se stále víc orientují na kvalitu. To pro výrobce vín obsahujících oxid uhličitý znamená jediné – viditelně stoupá produkce jakostních šumivých vín neboli sektů, což potvrzuje i jejich největší tuzemský výrobce společnost Bohemia Sekt. Čtěte také: Bohemia Sekt je nejlepším vinařstvím České republiky […]

  5. […] Společnost Bohemia sekt je největším, ale za rok 2011 také nejlepším vinařstvím v Česku. Čtěte podrobněji: Bohemia Sekt je nejlepším vinařstvím České republiky […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.