Bolest hlavy po pivu? Důvod může překvapit — aromata

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Muž s pivem

Míváte bolest hlavy po pití piva? Důvody mohou být různé. Kromě extrémní konzumace piva spojuje řada lidí bolest hlavy po oslavě s přáteli v hospodě s tím, že pili pivo, na které nejsou zvyklí. Jiní vidí viníka ve vyšším množství alkoholu v pivu. Za bolest hlavy po pivu ale mnohdy mohou aromatické látky, vytvořené během vaření piva.

Bolest hlavy z piva kvůli aromatům

Často přehlíženou příčinu bolesti bolest hlavy po pivu je nutno hledat v tzv. aromatických látkách, obsažených v pivu. Ne každé lidské tělo je na zpracování těchto látek zvyklé, což se může projevit právě nepříjemnou bolestí hlavy.

Častým zdrojem aromatických látek mohou být například některé kvasinky. Ty se během kvašení chovají trochu odlišně a produkují vedle tzv. ethylalkoholu také další aromatické alkoholy. Jindy může být příčina v použitém sladu, v němž je silnější enzymatická činnost. Odborně řečeno — cukry se dále neštěpí pouze na jednoduché zkvasitelné cukry, ale štěpí se i peptidy a bílkoviny na aminokyseliny. Ty se dále mohou ve větší míře přeměňovat na aromatické alkoholy.

Příčinou však může být také nedodržení správné teploty kvašení. Některá piva mohou obsahovat aromatické látky i díky příliš dlouhému zrání (ležení ve sklepě). Právě v tomto případě již kvasinky nemají co zpracovávat a začíná docházet k rozkladu kvasinek. Během tohoto nežádoucího procesu mohou rovněž vznikat aromatické látky, způsobující později bolest hlavy.

Vyhněte se bolesti hlavy po pivu pitím vody

Chcete-li předejít nepříjemné bolesti hlavy po pití piva, kromě snížení vypitého množství zlatého moku vám může pomoci průběžné popíjetí obyčejné (např. kohoutkové) vody. Jednoduše po každém půllitru piva — nebo i v jeho průběhu — vypijte sklenku vody (2–3 dcl). Uvidíte, o kolik lépe se budete cítit — a kromě hlavy vám i zbytek Vašeho těla po ránu poděkuje.

-val-,-red-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.