Brněnské Slavnosti vína nabídly desítky vín k ochutnání

Odlišné odrůdy vína ze čtrnácti různých vinařství mohli ochutnat návštěvníci náměstí Svobody v Brně. Konaly se zde již podruhé Slavnosti vína. Vinařství zde nabízela kolem sedmdesáti vzorků vín

Magazín

Sklenice vína

Červené víno

Odlišné odrůdy vína ze čtrnácti různých vinařství mohli ochutnat návštěvníci náměstí Svobody v Brně od 30. září do 7. října. Konaly se zde již podruhé Slavnosti vína. Vinařství zde nabízela kolem sedmdesáti vzorků vín z českých a moravských vinic.

Na každém stánku byly k zakoupení vinné skleničky za čtyřicet korun, z kterých poté lidé mohli degustovat různá vína. Nabídka byla opravdu široká a každý si tak přišel na své. Cena degustačních vzorků se pohybovala od deseti do třiceti korun za půl deci vína. Bylo však možné zakoupit i větší množství vína nebo si poté pořídit celou láhev. Lidé také zapisovali hodnocení vín do anketních kartiček. Mnohá vinařství nabízela i pravý bílý i červený burčák.

„Nejsem žádný znalec vína. Mám ráda sladká bílá vína. Zaujal mě proto aurelius z Rodinného vinařství Košut a poté ryzlink rýnský z vinného sklepa U žíznivého mnicha,“ řekla studentka Barbora, která přišla na trhy se svými přáteli. Na náměstí bylo také možné zakoupit různé občerstvení, návštěvníci zde mohli nalézt stánek s francouzskými specialitami, zabijačkou nebo ochutnat pravé valašské frgále. Výsledky své práce zde představili i řemeslníci.

Slavnosti doprovázel i bohatý doprovodný program. Například ve čtvrtek večer se představil s hrou na „skleněnou harfu“ Alexander Zoltán. Písně hrané prstem dotýkajícím se hran různě vodou naplněných skleniček skvěle doprovodily vinné degustace. Na pódiu své umění představila i Cimbálová muzika Tomáše Zoukara nebo akustická kapela Model Bazar. Lidé také mohli zhlédnout naučné programy věnující se správné degustaci či podávání vín v restauracích vedené zkušenými sommeliéry.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz ↗
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


brand-745x100-1493717091.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.