Calambre — koktejl z ginu, vína a citronu, který vás dostane

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Calambre

Calambre je originální alkoholický koktejl, který se skládá z ginu, vína, šťávy z citronu a dalších přísad. Tento koktejl se původně vyráběl jako lék proti bolestem hlavy, ale nyní se stal hitem na barových pultech po celém světě. V tomto článku se podíváme na to, jak si Calambre připravit a proč je tak oblíbený.

Historie Calambre

Calambre se poprvé objevilo v 19. století v Španělsku. Bylo to jednoduché řešení pro bolesti hlavy, které se tehdy široce vyskytovaly. Skládalo se pouze z ginu, vína a šťávy z citronu a bylo servírováno jako lék. Postupem času se však tento koktejl stal populárním mezi místními obyvateli a dnes je považován za jednu z nejlepších kombinací alkoholu a ovocných šťáv.

Složení a příprava Calambre

Složení Calambre se může lišit v závislosti na regionu a tradici, ale základem je vždy gin, červené (ev. bílé) víno a citronová šťáva. K těmto základním složkám se mohou přidávat další přísady, jako je cukr, šťáva z pomerančů nebo grenadina.

Chcete-li si Calambre připravit, budete potřebovat shaker a led. Nejprve smíchejte gin, víno, citronovou šťávu a další přísady do shakeru a dobře protřepejte. Poté přeceďte směs do vysoké sklenice plné ledu a ozdobte plátkem citronu nebo pomeranče.

Proč je Calambre tak oblíbený

Calambre se stal hitem na barových pultech po celém světě kvůli své jedinečné kombinaci chutí. Gin přináší ostré a kořeněné tóny, zatímco víno dodává šťavnatost a sladkost. Citronová šťáva pak dodává svěžest a kyselost, což všechno spojuje do jednoho vyváženého a chutného koktejlu.

Navíc má Calambre jednoduchou a příjemnou prezentaci, což ho činí atraktivním pro široké publikum. Je to ideální volba pro večerní setkání s přáteli nebo romantickou večeři s partnerem.

Závěrem lze říci, že Calambre je vynikající koktejl, který byste měli vyzkoušet. Jeho jedinečná kombinace chutí, jednoduchá příprava a atraktivní prezentace ho činí jedním z nejoblíbenějších koktejlů na světě. Zkuste ho připravit a uvidíte, proč se stal tak oblíbeným mezi milovníky alkoholických nápojů.

-rai-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Comments are closed.