Češi jsou ve spotřebě alkoholu druzí na světě

Alkohol pijí nejvíce Moldavané, hned za nimi jsou Češi. Vyplývá to z aktuální studie Světové zdravotnické organizace (WHO). Informaci přinesl server The Economist…

Magazín


  Vánoční tip: Nakoupit alkohol online přes e-shop ALKOHOL.CZ  

Muž s pivem

Alkohol pijí nejvíce Moldavané, hned za nimi jsou Češi. Vyplývá to z aktuální studie Světové zdravotnické organizace (WHO). Informaci přinesl server The Economist.

Moldavané, kteří na žebříčku spotřeby alkoholu obsadili první místo, vypijí asi 18,2 litrů alkoholu na osobu ročně. Více než polovinu z toho tvoří podomácku vyrobený alkohol. Češi v průměru vypijí přibližně 16,4 litrů alkoholu na osobu za rok, sousedi na Slovensku asi 13,3 litru.

Ve spotřebě piva se Češi ale stále drží na první příčce. Podle posledních dat portálu Wikipedia vypijí Češi téměř 159 litrů piva na hlavu ročně. S velkým odstupem je následují Irové s průměrnou spotřebou 131 litrů piva na osobu za rok.

-lm-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


brand-745x100-1493717091.jpg

One Reply to “Češi jsou ve spotřebě alkoholu druzí na světě”

  1. […] Čtěte také: Češi jsou ve spotřebě alkoholu druzí na světě […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.