Česká kniha „Víno na zdraví“ je druhou nejlepší na světě ve svém oboru

Krátce po zveřejnění výsledků prestižní mezinárodní soutěže vín Vinalies Internationales v Paříži, kde naši vinaři získali úctyhodných 35 medailí, získala Česká republika v kolébce světového vinařství další významné ocenění…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Ocenění knihy Víno na zdraví

Krátce po zveřejnění výsledků prestižní mezinárodní soutěže vín Vinalies Internationales v Paříži, kde naši vinaři získali úctyhodných 35 medailí, získala Česká republika v kolébce světového vinařství další významné ocenění.

Další český úspěch

Kniha „Víno na zdraví“ od autorské dvojice prof. MUDr. Milana Šamánka, DrSc, FESC. a doc. MUDr. Zuzany Urbanové, CSc byla oceněna v silné konkurenci publikací z 32 států jako druhá nejlepší na světě ve své kategorii a jako nejlepší z přihlášených vinařských publikací z České republiky.

Kniha „Víno na zdraví“ vznikla za podpory Vinařského fondu a vinařských společností Bohemia Sekt, Vinné Sklepy Valtice, Znovín Znojmo a vydavatelství Agentura Lucie.

Slavnostní vinařský křest knihy proběhl v loňském roce na nejstarší vinařské výstavě u nás na Valtických vinných trzích. V Paříži si v pátek převzali toto významné ocenění autoři společně s Ing. Šťastným z Vinných sklepů Valtice, které se podíleli na vydání této jedinečné publikace (viz úvodní foto: zleva Marek Šťastný, Zuzana Urbanová, Milan Šamánek).

Víno na zdraví

Pravidelná střídmá konzumace alkoholu a především vína má pozitivní vliv na lidské zdraví. Takové je hlavní poselství knihy „Víno na zdraví“. Oba vědci se v knize zabývají historií konzumace alkoholu a jeho vlivu na lidské zdraví. Čtenáři se mohou dozvědět, jak se používalo víno v lékařství, kdy je pití nebezpečné, jaké jsou přiměřené dávky alkoholu a proč má pravidelná a střídmá konzumace alkoholických nápojů výrazně pozitivní vliv na lidské zdraví.

V současné době už lékaři o pozitivním vlivu konzumace nízkých dávek alkoholu na lidské zdraví nepochybují. Celá řada odborných studií totiž potvrdila stovky let známou skutečnost, že pravidelné pití vína, například dvou až čtyř dcl vína u mužů a dvou až tří dcl vína u žen, výrazně snižuje riziko srdečního infarktu či mozkové mrtvice a tím prodlužuje lidský život. „Osoba mírně popíjející víno má naději žít o čtyři roky déle než abstinent,“ shrnuje spoluautor knihy profesor Milan Šamánek. Čtěte také: Alkohol srdci opravdu prospívá, potvrdila čerstvá studie

O autorech knihy

Profesor Milan Šamánek je jedním z našich předních dětských kardiologů a kardiochirurgů a v současné době se věnuje hlavně prevenci aterosklerózy a ischemické choroby srdeční. Za svou celoživotní práci byl v loňském roce oceněn prezidentem republiky státním vyznamenáním Medaili Za zásluhy I. stupně. Docentka Zuzana Urbanová je naší úspěšnou dětskou kardioložkou.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.