České likéry Dynybyl začínají novou éru. Čtěte příběh jejich zakladatele

Likéry značky Dynybyl, nesoucí jméno jejich zakladatele, nadšeného aviatika, esperantisty a propagátora barmanství Emila Dynybyla, mění svou podobu a komunikaci. Nový design etiket…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Emil Dynybyl

Lihovarník Emil Dynybyl u svého letadla (reprodukce)

Likéry značky Dynybyl, nesoucí jméno jejich zakladatele, nadšeného aviatika, esperantisty a propagátora barmanství Emila Dynybyla, mění svou podobu a komunikaci. Nový design etiket více koresponduje s obdobím první republiky. Kampaň pracuje s příběhem tohoto úspěšného prvorepublikového podnikatele. Na trh je také uváděna letošní novinka – Dynybyl Bylinná.

Zakladatel Emil Dynybyl znovu na scéně

„V nové kampani jsme se rozhodli pracovat s příběhem Emila Dynybyla, který je stejně silný tak jako příběhy jeho současníků – Tomáše Bati a dalších. Na vizuálu představujeme Emila Dynybyla v jedné z jeho rolí, jako letce. Jako jeden z prvních vlastnil aeroplán, který hangároval přímo v tehdejší likérce,“ okomentoval novou kampaň brand manažer značky Dynybyl Marek Žižkovský.

To nejlepší z první republiky, slibuje kampaň

Komunikace bude k vidění především v místě prodeje, zejména v maloobchodech. Jejím ústředním motem je slogan: To nejlepší z první republiky. Připravené jsou například nově obrandované prodejní stojany. V supermarketech jsou naplánovány také ochutnávky likérů, zejména novinky letošního roku Dynybyl Bylinná. Jemně hořkého nápoje z macerátu bylin, který tvoří například kořen hořce, kůra pomeranče, lékořice či květ karafiátu.

Začínal od nuly, alkohol mu přinesl úspěch

Likéry Dynybyl

Likéry Dynybyl

Rodák Emil Dynybyl z Kostelních Střímelic u Stříbrné Skalice, žijící od dětství na pražském Žižkově, postavil svůj podnik prakticky z ničeho. Původně vyučený obchodní příručí založil svůj podnik v roce 1918 a během třiceti let neúnavné práce se vyšvihl mezi významné osobnosti první republiky.

Zapálený nadšenec pro esperanto pojmenoval v této umělecké řeči i svůj podnik, jehož oficiální název zněl: Průmysl likérových nápojů Verda Stelo Emil Dynybyl. Tato zelená hvězda byla Dynybylovi příznivá, protože firma rostla a expandovala až do znárodnění. V Říčanech u Prahy postavil vlastní lihovar a za lihovarem hangár pro jedno z prvních letadel ve městě. Emil Dynybyl byl totiž velkým milovníkem a propagátorem aviatiky.

Průkopník míchaných nápojů v Československu

Koncem října roku 1927 se v pražském baru Luxor na Václavském náměstí konala na evropském kontinentu historicky druhá mezinárodní soutěž barmanů s cílem „… Prospěti u nás v Republice Československé mixérskému povolání a zpopularizovati nápoje chuť povzbuzující (aperitivy) i pro běžný obchod v restauracích a kavárnách …“ Organizátorem nebyl nikdo jiný než Emil Dynybyl. Jeho firma Verdo Stelo se stala hlavním dodavatelem lihovin pro tuto soutěž včetně vlastní whisky.

V roce 2005 získala ochrannou známku Dynybyl společnost Bohemia Sekt a Dynybyl je opět mezi stálicemi českého trhu. Dva výrobky z řady Dynybyl jsou pro svou vynikající kvalitu držiteli prestižního ocenění Klasa – Dynybyl Special Dry Gin a Dynybyl Griotte.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “České likéry Dynybyl začínají novou éru. Čtěte příběh jejich zakladatele”

  1. Nová éra? napsal:

    Stejně jako všechny tradiční československé značky, za babku koupeny kapitálem a „uklizeny“ jako nežádoucí konkurence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.