Český pivní festival nabídne 120 značek piv. Začíná v polovině května

Největší tuzemská přehlídka českého piva a české gastronomie vstupuje do svého již čtvrtého ročníku. Český pivní festival Praha 2011 proběhne ve dnech 12. až 28. května 2011 v pražských Letňanech…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Ostravar

Největší tuzemská přehlídka českého piva a české gastronomie vstupuje do svého již čtvrtého ročníku. Český pivní festival Praha 2011 proběhne ve dnech 12. až 28. května 2011 v pražských Letňanech.

Během minulých tří ročníků se festival vyprofiloval v jednu z největších turistických událostí v České republice.

Očekáváno 180.000 návštěvníků

Na webových stránkách festivalu je k dnešnímu dni zaregistrováno více než 100 cestovních kanceláří z celého světa, které letos přivezou desítky tisíc návštěvníků. Organizátoři očekávají, že letošní čtvrtý ročník navštíví 180.000 lidí, z čehož polovina bude tvořena zahraničními turisty. Akce si získala obrovskou popularitu v podstatě na celém světě.

Již dnes, měsíc před zahájením, jsou zarezervovány stovky míst denně pro zahraniční návštěvníky. Nejvzdálenější milovníci českého piva míří na festival až z Nového Zélandu. Tradičně silný je zájem z Ruska, Velké Británie, Německa a USA. V letošním roce velmi silně narůstá počet návštěvníků z Bulharska, Rumunska, Ukrajiny či Gruzie. České pivo je prostě fenomén, který má pořád ještě ve světě zvuk.

Letos nově i tupláky

Na návštěvníky opět čekají velkoprostorové stany, jejichž počet se letos zvýšil z loňských čtyř na pět. Přibude stan Švejkova restaurantu. Hlavní novinkou letošního ročníku bude, že děvčata v tradičních krojích budou servírovat návštěvníkům pivo v litrových džbánech, tak zvaných tuplácích, což výrazně přispěje k rychlosti obsluhy a tím i ke komfortu návštěvníků. Ti, kteří dávají přednost půllitrům ale nepřijdou zkrátka, všechna piva budou k dostání i v půlllitrech u výčepů.

Na 120 značek piv

V nabídce letos bude 120 značek piva. K novinkám letošního ročníku patří i prodloužení otevírací doby. Otevřeno bude každý den od 12 do 24 hodin. Zvětší se i nabídka zábavních atrakcí. Stejně jako v loňském roce bude součástí nabídky i stan Pivní rozmanitosti se stálou nabídkou zajímavých zahraničních pivních speciálů, kterým budou věnovány i dva tématické dny. Americká neděle proběhne dne 15. 5. 2011 a po celý den bude možnost degustací amerických speciálů zvlášť dovezených pro tuto příležitost. Ve stejném duchu ale s britskými pivy bude i neděle britská 22. 5. 2011.

Festival jako zábava po práci

Český pivní festival se začíná stávat také vyhledávaným místem pro firemní večírky a setkání zaměstnanců či obchodních partnerů různých firem. Rezervovaná místa mají již desítky tuzemských ale i zahraničních firem. Mezi nejzajímavější určitě patří i německé zastoupení firmy Rolls Royce, jejichž zaměstnanci přijedou ochutnat česká piva.

Pivní festival nejen v Praze

Festival pokračuje ve své v loňském roce započaté zahraniční expanzi. Po velice úspěšné akci, která proběhla v září 2010 pod názvem Tschechisches Bierfestival Prag ve Frankfurtu nad Mohanem připravují organizátoři v letošním roce hned 3 akce. V Berlíně na náměstí Alexanderplatz vyroste stan Českého pivního festivalu ve dnech 10. 6. až 19. 6. 2011, ve Frankfurtu nad Mohanem na náměstí Rossmarkt 15. 9 až 25. 9. 2011 a největší zahraniční akcí letošního roku bude Moskva.

Moskevský pivní festival proběhne na přelomu srpna a září v parku VDNCH a bude mít kapacitně stejnou velikost jako ten pražský, to znamená 17 dní trvání a 10.000 míst k sezení. Již dnes je jisté, že se bude jednat o největší událost prezentující Českou republiku v Moskvě a Rusku v historii. Očekávaná návštěvnost prvního ročníku Českého pivního festivalu v Moskvě je 300.000 lidí.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Český pivní festival nabídne 120 značek piv. Začíná v polovině května”

  1. […] Čtěte podrobněji: Český pivní festival nabídne 120 značek piv. Začíná v polovině května ▼ INZERCE […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.