Den otevřených dveří Starobrna – vysoké teploty a dlouhé fronty

První zářijový víkend se uskutečnil den otevřených dveří brněnského pivovaru. Teploty se točily okolo třiceti stupňů Celsia, stánky nestačily točit pivo, a tak publikum tvořily dlouhé fronty…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Den otevřených dveří Starobrno

První zářijový víkend se uskutečnil den otevřených dveří brněnského pivovaru. Teploty se točily okolo třiceti stupňů Celsia, stánky nestačily točit pivo, a tak publikum tvořily dlouhé fronty.

Teplé pivo a dlouhé fronty

Návštěvníci mohli ochutnat desetistupňové Tradiční, kvasnicovou třináctku, jedenáctistupňové Médium, dvanáctistupňový Ležák nebo černé pivo za jednotnou cenu dvacet korun. Museli si však na něj vystát velmi dlouhou frontu a bohužel pivo nebylo v mnoha případech příliš studené. Část stánků nabízela i nealkoholické pivo a limonádu Zulu. Stánky ale nestíhaly, a tak mnoho návštěvníků zavítalo do marketu na Mendlově náměstí, kde poté byly doslova vykoupeny veškeré zásoby pití.

Borůvkové pivo Modrá Kometa

Mezi příjemnější chvilky festivalu však patřil, kromě známých kapel typu UDG, Čechomor nebo Sto zvířat, pivní speciál nazvaný „Modrá Kometa“. „Jde o ležák s borůvkovým koncentrátem,“ vysvětlil publiku vrchní sládek pivovaru Tomáš Pluhař, který poté doplnil, že jej lze ochutnat u čtyř stánků. Organizace celé akce nebyla příliš zvládnutá, nicméně jedna akce se opravdu povedla, a to sběr prázdných kelímků od piva, za který návštěvníci dostávali slosovatelné losy o sud, reklamní trička nebo pivo zdarma. Kolemjdoucí tak s obdivem mohli sledovat borce až s „dvěma metry kelímků“, někteří odvážlivci vybírali i odpadkové koše.

Prohlídky pivovaru zdarma

Pivovar také pouštěl do svých útrob skupiny návštěvníků vedené průvodci. K vidění byla nová varna, tanky určené pro zrání piva, myčka láhví a stáčírna piva nebo prezentace o výrobě a plnění PET láhví. Zájemci mohli ochutnat různé druhy sladu či chmelové granule, ochutnávka piva na ně však nečekala.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.