Desátý ročník ankety Naše pivo odstartoval. Výsledky budou známy v září

Český svaz pivovarů a sladoven vyhlásil jubilejní desátý ročník ankety Naše pivo. V jejím rámci osloví několik stovek novinářů ze všech typů sdělovacích prostředků a bude zjišťovat, která piva jsou mezi nimi nejpopulárnější…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Český svaz pivovarů a sladoven vyhlásil jubilejní desátý ročník ankety Naše pivo. V jejím rámci osloví několik stovek novinářů ze všech typů sdělovacích prostředků a bude zjišťovat, která piva jsou mezi nimi nejpopulárnější.

Pravidla prošla úpravou

Pravidla pro letošní rok doznala určitých změn. Zástupci všech druhů médií obdrží poštou v elektronické nebo písemné podobě pravidla ankety a orientační seznam piv vyráběných v našich pivovarech, který má letos podobu hlasovacího lístku. Do něj účastník ankety označí pět piv – bez rozdílu pořadí – uvedených na seznamu nebo doplní nominace o piva, která nejsou na seznamu uvedena, ale účastník ankety je preferuje. Součet nominací určí, která piva jsou mezi novináři nejpopulárnější.

Počet nominovaných piv opět vzrostl

„Rok od roku roste v anketě počet nominovaných piv, což je dáno nejen tím, že se v České republice vyrábí již kolem 450 piv, ale také mnohem vyšším povědomím o českém pivě a jednotlivých značkách. V neposlední řadě stoupá počet těch, kteří se v pivech opravdu vyznají a umí si je vychutnat,“ uvedl Ing. Jan Veselý, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven. „Je to jen dobře, a proto si pivovary anketu považují a chápou ji jako lakmusový papírek popularity konkrétní značky piva,“ dodal Jan Veselý.

Výsledky budou známy v září

Vyhlášení výsledků ankety Naše pivo 2010 bude jedním z bodů programu na galavečeru českých pivovarníků a sladařů, který se bude konat 23. září 2010 v hotelu Hilton v Praze. Během Svatováclavské slavnosti českého piva budou do Síně slávy českého pivovarství a sladařství přijaty dvě osobnosti, které významně přispěly k rozvoji obou odvětví u nás. Zároveň budou oznámeny výsledky jediné soutěže, kterou vyhlašuje a podporuje svaz – České pivo roku 2010. Ceny nejlepším, jak se již stalo tradicí, přislíbil předat předseda Senátu České republiky MUDr. Přemysl Sobotka.

Anketa a soutěž stejně jako další aktivity Českého svazu pivovarů a sladoven jsou součástí dlouhodobého projektu ČESKÉ PIVO NAŠE PIVO, který svaz začal realizovat v roce 2000. Jeho úkolem je seznamovat nejširší veřejnost s historií a současností výroby piva v českých zemích a s tím, co pivo obsahuje a jakým způsobem ovlivňuje lidský organismus. Dalším cílem projektu je rovněž zlepšení image piva doma i ve světě.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.