Destilátů od Božkova se prodalo o desetinu méně

Největší české likérce Stock Plzeň Božkov v loňském roce klesly prodeje o více než 10 %, v těžké situaci jsou i další likérky. Podíl Božkova na trhu se ale celkově zvýšil. Informaci včera přinesl deník E15…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Likér

Největší české likérce Stock Plzeň Božkov v loňském roce klesly prodeje o více než 10 %, v těžké situaci jsou i další likérky. Podíl Božkova na trhu se ale celkově zvýšil. Informaci včera přinesl deník E15.

Důvodem je již ustupující hospodářská krize a především navýšení spotřební daně na alkohol, která se promítla do zvýšení cen lihovin a následně snížení zájmu zákazníků. Nižší prodeje zaznamenaly i další výrobci, jako Rudolf Jelínek nebo Granette & Starorežná Distilleries vyrábějící např. Tuzemský Krásnobřezenský nebo ovocný destilát Squash. Likérce Fruko-Schulz, jedné z menších na českém trhu, prodeje klesly dokonce o 35 %.

Snížení poptávky zákazníků se nedotklo „rumu“ Božkov Tuzemský, který i nadále zůstává nejprodávanější značkou tvrdého alkoholu v Česku. V minulém roce dokonce posílil. Dobře si vedou také fernety, vodka a peprmint.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Destilátů od Božkova se prodalo o desetinu méně”

  1. […] Podle údajů sdružení poklesla v roce 2010 výroba lihovin u některých výrobců až o třetinu. Mezi hlavní důvody patří zvýšení spotřební daně k začátku roku 2010. To mělo za následek rekordní odbyt zboží na konci roku 2009 a naopak jeho výrazný pokles hlavně začátkem roku 2010. Čtěte také: Destilátů od Božkova se prodalo o desetinu méně […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.