Drunkorexie – dieta kvůli alkoholu?

Drunkorexie, porucha příjmu potravy s cílem regulovat stravu kvůli alkoholu, se začala objevovat především mezi náctiletými. Drunkorexie je složenina dvou anglických slov – „drunk“ (opilost) a „anorexie“…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pití alkoholu

Drunkorexie, porucha příjmu potravy s cílem regulovat stravu kvůli alkoholu, se začala objevovat především mezi náctiletými. Drunkorexie je složenina dvou anglických slov – „drunk“ (opilost) a „anorexie“ (porucha příjmu potravy).

Touto chorobou trpí většinou mladé dívky, které chtějí pít alkohol, ale nechtějí po něm přibrat. Protože jak je známo alkohol, především tvrdý, obsahuje poměrně velké množství kalorií. Například sklenka červeného vína se vyrovná lehkému obědu. A pokud si to uvědomí lidé, kteří trpí poruchou příjmu potravy, vzniká závažný a nebezpečný problém.

Kdo je drunkoretik?

„Drunkorektik“ buď přes den hladoví, aby večer mohl pít alkohol nebo po konzumaci vetšího množství alkoholu úmyslně zvrací. Takže se při této poruše objevují i symptomy bulimie. Této poruše nahrává i fakt, že velké množství mladých si raději nekoupí jídlo, jen aby měli peníze na večer do baru nebo hospody. Dalším problémem je, že pokud pijete na lačno, „namažete se“ mnohem rychleji.

Jaká jsou rizika?

Je zde větší riziko alkoholové intoxikace (akutní stav způsobený nadměrnou konzumací alkoholu, který působí toxicky na mozkové buňky), drogové závislosti a chronických chorob. K tomu se přidávají typické problémy spojené s anorexií nebo bulimií. V horších případech může dojít i k postižení mozku.

-ver-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.