Energy drinky nemíchejte s alkoholem, radí vědci

Každý zná kombinaci energetického nápoje s alkoholem.Známé je především míchání energy drinku (nejčastěji Red Bullu) s vodkou. Nejrůznější vědecké studie však ukazují, že není radno míchat tyto dva druhy nápojů dohromady…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Alkohol a energy drink

Každý zná kombinaci energetického nápoje s alkoholem. Známé je především míchání energy drinku (nejčastěji Red Bullu) s vodkou. Nejrůznější vědecké studie však ukazují, že není radno míchat tyto dva druhy nápojů dohromady.

Utlumené vnímání opilosti

Největším problémem je podle odborníků fakt, že konzument na sobě naplno necítí účinky alkoholu, protože energetické drinky vstřebávání alkoholu urychlují. Navíc i díky sladké chuti energetických nápojů lidé alkohol necítí. Problémem je i skutečnost, že díky kofeinu, taurinu a guaraně obsažených v energetických nápojích, jsou lidé konzumující energy drink s alkoholem více nabuzeni a vydrží proto déle pít. V praxi to znamená, že po určitém množství alkoholu je člověk unavený a má sklony ke spánku, čímž se „chrání“ před možností přijít k úrazu vlivem alkoholu. Když je však člověk uměle povzbuzen energetickým nápojem, do stavu spavosti se tak snadno nedostane. Hrozí tak větší riziko všemožných nepříjemností.

Zvýšená agresivita a srdeční arytmie

Člověk, který konzumuje energetický drink s alkoholem, může být nadměrně agresivní a může se dopustit i sexuálního násilí. Navíc, kvůli sníženému vnímání vlivu alkoholu, je zde větší riziko, že člověk usedne za volant, protože má pocit, že vlastně není opilý. Tento pocit bývá velice nebezpečný a především mylný. Dalšími komplikacemi, ke kterým může dojít při míchání energy drinku s alkoholem, jsou poruchy srdečního rytmu, mdloby až bezvědomí.

Zákazy energy drinků ve světě

Kvůli zdravotním rizikům byly energetické nápoje zakázány ve Francii a Dánsku. Švédsko, Turecko i Spojené státy před jejich konzumací varovaly. U nás tento zákaz neplatí. Míchání energetických nápojů s alkoholem je velice oblíbené především u mladých lidí. Jedná se o chutný „koktejl“, který však může být i nebezpečný. Proto pamatujte na své zdraví, až si budete v baru objednávat Red Bull s vodkou – vždy platí: všeho s mírou.

-val-
Zdroj obrázku: RedBullll.Wordpress.com

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.