Festival vína v Táboře se uskuteční již o víkendu. Nabídne 250 vzorků vín

Jihočeský Tábor bude od 10. do 26. března 2011 hostit už třetí ročník Festivalu vína. Návštěvníci budou moci víno ochutnávat v místních vinárnách, klubech a vinotékách…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Jihočeský Tábor bude od 10. do 26. března 2011 hostit už třetí ročník Festivalu vína. Návštěvníci budou moci víno ochutnávat v místních vinárnách, klubech a vinotékách.

Vinařství z celé republiky

Návštěvníky čekají různé odrůdy českého a moravského vína. Představí se také nejlepší čeští a moravští sommeliéři. „Centrem vinařské přehlídky bude vinotéka U Černého kocoura a zeleného stromu, kde se uskuteční nejvíc degustací a doprovodných akcí,“ uvedl organizátor akce Jiří Blafka.

Celý Festival vína zahájí ve čtvrtek 10. března v Husitském muzeu výstava fotografií Karla Soukupa s názvem Rok vinaře aneb Letem světem s vínem.

Přední sommeliéři

Organizátoři pro návštěvníky přichystali i mnoho jiných akcí. „Budou to hlavně degustace se třemi předními sommeliéry Ivo Dvořákem, Brankem Černým a Liborem Nazarčukem. Vrcholem festivalu bude závěrečná akce 26. března v klubu Millenium, na níž se od 13 do 22 hodin představí postupně na 25 předních vinařství z Čech a Moravy,“ dodal Blafka s tím, že veřejnosti tu nabídnou přes 250 vzorků vín.

Jedním z hostů bude také známý moravský vinař Miroslav Kovács, který s režisérem Zdeňkem Troškou dokončil natáčení netradičního naučně-zábavného dokumentu z vinařského prostředí s názvem Vinařská odyssea, který se právě začal vysílat na TV Barrandov. Čtěte také: Televizní pořad Vinařská odyssea již brzy na TV Barrandov

Podrobnější informace o festivalu najdou zájemci na webových stránkách www.festival-vina.cz.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.