Finští vědci zkoumají složení piva z 19. století. Nalezli jej ve vraku lodi

Vědci z finského technicko-výzkumného střediska VTT zkoumají lahve piva, které byly loni v létě vytaženy z asi 200 let starého vraku lodi v Baltském moři. Patrně nejstarší pivo na světě chtějí analyzovat a zjistit…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Staré pivo

Vědci z finského technicko-výzkumného střediska VTT zkoumají lahve piva, které byly loni v létě vytaženy z asi 200 let starého vraku lodi v Baltském moři. Patrně nejstarší pivo na světě chtějí analyzovat a zjistit, jaký recept byl při jeho vaření použit. Informaci přinesl The Huffington Post.

Loni v červenci objevili potápěči ve vraku lodi u souostroví Alandy poblíž švédského pobřeží 168 lahví šampaňského. S nimi bylo vyzvednuto i pět lahví černého, pěnivého piva. Loď se patrně potopila na začátku 19. století.

Mluvčí centra VTT Annika Wilhelmsonová sdělila, že badatelé chtějí zjistit, podle jakého receptu výrobce piva při vaření postupoval a jaký druh kvasinek použil, protože „ani na začátku 80. let 19. století ještě pivovarníci zcela nerozuměli roli kvasnic při vaření piva“.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.