Gambrinus zazářil na mezinárodní soutěži piv, přivezl si 2 medaile

Gambrinus rozšířil skvělou pověst českého pivovarnictví a piv. Výrazně totiž zabodoval v mezinárodní pivní soutěži Australian International Beer Awards, jejíž výsledky byly vyhlášeny v Melbourne…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Gambrinus 11° Excelent

Gambrinus 11° Excelent v lahvi

Gambrinus rozšířil skvělou pověst českého pivovarnictví a piv. Výrazně totiž zabodoval v mezinárodní pivní soutěži Australian International Beer Awards, jejíž výsledky byly vyhlášeny v Melbourne. V kategorii piv plzeňského typu získal stříbrnou medaili Gambrinus Premium, bronzové vyznamenání si odnesl Gambrinus Excelent.

Prestižní soutěže se letos zúčastnilo rekordních 258 pivovarů ze 41 zemí. Ve všech kategoriích o úspěchy bojovalo celkem 1344 druhů piv.

„Mám obrovskou radost z toho, že piva Gambrinus uspěla ve velké konkurenci piv z celého světa a byla hodnocena mezi nejlepšími. Tím se potvrzuje, že naše pivo a české pivovarnictví vůbec má ve světě stále skvělý zvuk a těší se uznání i popularitě,“ uvedl Jan Hlaváček, který pochází z rodiny sládků, která pivo Gambrinus vaří již bezmála osmdesát let. „I v současnosti sklízíme úspěchy především díky maximální péči o pivo, nejkvalitnějším českým surovinám a zachování tradiční receptury a varních postupů, zkrátka všech hlavních aspektů, jež stojí za úspěchem piva Gambrinus již mnoho let,“ dodal Jan Hlaváček. Díky tomu je Gambrinus též nositelem chráněného zeměpisného označení České pivo.

Australian International Beer Awards, která byla založena v roce 1993, se každoročně těší většímu zájmu. Jedná se o třetí největší profesionální pivní soutěž na světě. Ocenění se udělují pouze pivům, která splňují kombinaci náročných parametrů kvality – zejména vyváženou chuť, aroma a celkový vzhled. Ve spolupráci s University of Ballart ji pořádá Královská zemědělská společnost se sídlem ve Victorii. Letošní ročník obsahoval 24 kategorií.

Čtěte také: Bernardovo tmavé pivo je nejlepší na světě podle World Beer Awards

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.