Hlavní košt Svatomartinských vín proběhne v Brně. Již v pátek 11. 11.

Brno bude znovu patřit milovníkům kvalitního vína a dobrého jídla. Stejně jako v loňském roce, i letos se zde v rámci oslav svátku svatého Martina uskuteční nejen Svatomartinský košt, ale také Svatomartinské hody…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Žena se sklenicí vína

Brno bude znovu patřit milovníkům kvalitního vína a dobrého jídla. Stejně jako v loňském roce, i letos se zde v rámci oslav svátku svatého Martina uskuteční nejen Svatomartinský košt, ale také Svatomartinské hody. Během nich si budou lidé moci vychutnávat ve vybraných restauracích i přímo na náměstí Svobody speciality připravené ke Svatomartinským vínům. Akce potrvá celý týden.

Čtěte také: Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské akce?

Svatomartinské oslavy v Brně začnou 11. 11. 2011 v 9.30 v katedrále svatého Petra a Pavla kde se dostane mladým Svatomartinským vínům požehnání. Následně z katedrály vyrazí slavnostní průvod, který v čele se svatým Martinem přepraví první lahev Svatomartinského vína přes Zelný trh na náměstí Svobody. Tady bude přesně v 11.00 první Svatomartinské víno v rámci Svatomartinského koštu slavnostně otevřeno. Zároveň také odstartují Svatomartinské hody.

„Projekt Svatomartinských hodů s populárním Svatomartinským koštem úzce spolupracuje. Obě akce se vzájemně prolínají. Zatímco Svatomartinský košt je oslavou mladých vín, my se zaměřujeme na kulinářskou část svatomartinských oslav. Lidem chceme ve vybraných brněnských restauracích nabízet speciální menu ke Svatomartinským vínům. Připraveny budou nejen různě upravené populární svatomartinské husy, ale mnoho jiných specialit, které se s mladými víny dokonale snoubí. Dva dny budou svatomartinské chuťovky k dostání dokonce i přímo na náměstí Svobody, společně s bohatým kulturním programem“, řekl Ing. Tomáš Vican, MBA z Vinné Galerie Brno a z pořádajícího občanského sdružení Brněnské hody, o.s.

Čtěte také:
Svatomartinská vína zaplní obchody i restaurace už za týden, 11. 11. 2011
Letošní Svatomartinská vína budou vonět po broskvích, třešních i pivoňkách
Svatomartinského vína bude dostatek. Úroda je dvakrát větší než loni

Svatomartinská menu za zvýhodněnou cenu budou vybrané brněnské restaurace nabízet všem svým návštěvníkům od 11. 11. do 17.11., tedy celý týden. Jejich seznam naleznou zájemci buď na webu www.svatomartinskehody.cz nebo na plakátech. Vždy se jedná o tradiční pokrmy, které se snoubí se Svatomartinskými víny.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Hlavní košt Svatomartinských vín proběhne v Brně. Již v pátek 11. 11.”

  1. […] Čtěte také: Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské akce? Hlavní košt Svatomartinských vín proběhne v Brně. Již v pátek 11. 11. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.