Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici

Speciál Holba Šerák, tentokrát polotmavý, uvařili v hanušovickém pivovaru speciálně u příležitosti Vánoc. Celkem 1200 hl tohoto jedinečného piva obohatí vánoční nabídku značky…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Holba Šerák - sváteční balení

Speciál Holba Šerák, tentokrát polotmavý, uvařili v hanušovickém pivovaru speciálně u příležitosti Vánoc. Celkem 1200 hl tohoto piva obohatí vánoční nabídku značky. První sudy do restaurací dorazily na začátku tohoto týdne, v obchodech bude k dispozici ve vánočním multipacku s 8 půllitry.

Polotmavý speciál se stupňovitostí 13,51

U speciálu Šerák se stupňovitost 13,51 počítá na setiny. Odvíjí se totiž od nadmořské výšky nedalekého kopce Šerák, který dal oblíbenému pivu jméno.

Polotmavý speciál je charakteristický nejen svou jantarovou barvou, ale především chutí, řízem a lahodně doznívajícím aroma. O jeho chuti i dalších vlastnostech rozhoduje především vyšší podíl chmele, používá se především žatecký poloraný červeňák a ječné slady. Sladů se přidává hned několik – barevný, karamelový a mnichovský; ten dává pivu plnou chlebnatou chuť, zatímco chmel se promítá do jeho vyšší a přitom lahodné hořkosti.

„Vycházíme z původní receptury. Abychom získali požadovanou charakteristiku, je třeba správně volit suroviny a jejich poměr, hlídat kvašení a dopřát pivu čas na dozrání. Speciální je i chmelení v několika fázích, kdy poslední dávku chmele přidáváme až na konci chmelovaru. Tím pivo získá jedinečné aroma a přitom se nezvyšuje nadměrně jeho hořkost, která, i když je vyšší, zůstává lahodná,“ uvedl sládek pivovaru Luděk Reichl. Díky tomu je toto pivo oblíbené nejen u mužů, ale rády si jím připíjejí i ženy.

Dozrává třikrát déle než běžný ležák

Ve srovnání s ostatními pivy vyžaduje Šerák Speciál nejen vyšší podíl sladu i chmele, ale má také delší výrobní cyklus. Na otevřené spilce kvasí minimálně deset dní a tři měsíce pak dozrává v ležáckých sklepích. To je třikrát déle než u běžného ležáku. Zásadou je, že Holba vaří speciál, stejně jako ostatní druhy piva, na předem danou stupňovitost tzn. že hotové pivo neředí vodou, chemicky nedobarvuje ani nedosycuje oxidem uhličitým. Podle sládka nejde o pivo pro zahnání žízně, ale o nápoj spojený s výjimečným zážitkem, proto se ideálně hodí na slavnostní stůl.

Holba chce vyjít vstříc konzumentům a nabídku speciálních piv dále rozšiřuje. Spolu s pivovary Zubr a Litovel letos uvádí Kalendář speciálů, ve kterém představuje 7 různých speciálních piv a termíny, kdy se objeví v restauracích.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


6 Replies to “Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici”

  1. […] Čtěte také: Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici […]

  2. […] Čtěte také: Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici […]

  3. […] Čtěte také: Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici ▼ INZERCE […]

  4. […] piv je již v prodeji „Zlatá edice pivních specialit“ od Pivovarů Lobkowicz je na trhu Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici ▼ […]

  5. […] Jmenuje se Gustav a má 13,5° Pivní speciál Zubr MAXXIM navařen v limitované vánoční edici Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici ▼ […]

  6. […] Jmenuje se Gustav a má 13,5° Pivní speciál Zubr MAXXIM navařen v limitované vánoční edici Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici ▼ […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.