Horká griotka osladí zimní večery. Chutná nejen ženám

Tento jemný a sladký likér višňové chuti pily již naše babičky. Pro griotku je typičtější podávání v letních měsích, ale proč nezkusit horkou griotku a dopřát si tento likér i během zimy…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Griotka

Tento jemný a sladký likér višňové chuti pily již naše babičky. Pro griotku je typičtější podávání v letních měsích, ale proč nezkusit horkou griotku a nedopřát si tento likér i během zimy?

Podávání griotky

Klasická griotka obsahuje 40 až 50 % alkoholu. Vyrábí se nejčastěji z višní, cukru a alkoholu (rumu, slivovice, atd.). Griotka se podává většinou po večeři, ale není to pravidlo, tudíž se hodí v jakýkoli čas.

Horká griotka

Pokud je vám zima, není nic lepšího, než se zahřát tímto lahodným likérem. Je to jednoduché, do hrníčku se nalije 6 cl griotky, která se zalije horkou vodou. Hrníček je možné dozdobit koktejlovou třešní. A právě v jednoduchosti tohoto nápoje je krása doplňující výbornou chuť.

Čtěte také:
Horký punč je oblíbenou zimní pochoutkou. Pochází z Indie
Grog zahřeje v chladných dnech. Nemusí být jen z rumu

Co je to Kirschwasser

Kirschwasser, z němčiny přeloženo „višně a voda“, je podobný griotce. Pravděpodobně pochází z Německa z okolí Černého lesa. Nejčastěji se podává v pokojové teplotě s brandy, nebo se používá při výrobě některých koktejlů. Ve Švýcarsku se dokonce používá v sýrovém foundue nebo při výrobě čokolády. Přestože jsou si Kirschwasser a griotka podobné, jsou tu rozdíly. Jedním z nich je, že Kirschwasser není tak sladký jako griotka.

-ver-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.