Horký punč je oblíbenou zimní pochoutkou. Pochází z Indie

Punč rozhodně nepatří pouze ke štědrovečernímu stolu nebo na silvestrovský večírek. Tento kořeněný teplý nápoj je ideální pro kterýkoli chladný den během zimních měsíců…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Punč

Punč rozhodně nepatří pouze ke štědrovečernímu stolu nebo na silvestrovský večírek. Tento kořeněný teplý nápoj je ideální pro kterýkoli chladný den během zimních měsíců.

Pochoutka z Indie, nikoli Anglie

Mnoho lidí se domnívá, že punč pochází z Anglie. Je to způsobeno tím, že Angličané byli kolonizátoři a jednou z jejich kolonií byla i Indie, ze které angličtí námořníci koncem 17. století nápoj do Evropy přivezli. Punč se tak řadí k historicky nejstarším míšeným nápojům.

Původní název „panča“ znamená pět, tedy pět ingrediencí, ze kterých se nápoj skládá. Těchto pět ingrediencí tvoří základní a původní punč. Slovo punč pochází z angličtiny. Do češtiny bylo převzato z němčiny, a proto se mu dostalo podivné české výslovnosti. Anglicky se správně píše punch a vyslovuje „panč“.

Jak punč připravit

Punč se připravuje z ovoce a ovocných šťáv, lihoviny, mléka, vína a koření. Hotový punč by měl obsahovat 30 % alkoholu. Nesmíme ani zapomenout, že pro přípravu punčů se musí vždy použít čerstvá svařená voda. K přípravě punče lze využít:

  • Koření: skořice, hřebíček, zázvor, kardamon, vanilka, citronová nebo pomerančová kůra
  • Lihovina: rum, brandy, calvados, whisky, gin, arak nebo ovocná pálenka

Lihovinu naléváme do punče jako poslední těsně před podáváním. Horký punč naléváme do předehřátých sklenic, do kterých se předem vloží lžička, která odvádí teplo a zabraňuje prasknutí skla. Punč podáváme až po jídle nebo samostaně pro zahřátí.

U punče existuje nespočet variací a obměn, ale vždy platí jedno: punč, voňavý a kořeněný nápoj, je jedním ze symbolů vánoční atmosféry. Patří mezi nejoblíbenější aromatické nápoje v mrazivém období, a přestože je především známý jako teplý nápoj, dá se namíchat i jako studený.

Čtěte také: Grog zahřeje v chladných dnech. Nemusí být jen z rumu

-ver-

Zdroj obrázku: FoggedInLounge.Blogspot.com

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Horký punč je oblíbenou zimní pochoutkou. Pochází z Indie”

  1. […] také: SHorký punč je oblíbenou zimní pochoutkou. Pochází z Indie Grog zahřeje v chladných dnech. Nemusí být jen z rumu ▼ PARTNER if (slevomat) { // […]

  2. […] zimu konzumace piva klesá, neboť lidé dávají přednost teplým nápojům, jakými je grog, punč nebo svařené víno. Glühbier je proto skvělý nápoj pro pivaře, kteří se svého nápoje […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.