Investice do vína se vyplatí více než do zlata či ropy

Investiční nákup kvalitních vín může přinést lepší výnosy než investice do drahých kovů či ropy. Roční výnosy investic do vína přesahují 12 % a dlouhodobě jsou velmi stabilní…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Lahve vína

Investiční nákup kvalitních vín může přinést lepší výnosy než investice do drahých kovů či ropy. Roční výnosy investic do vína přesahují 12 % a dlouhodobě jsou velmi stabilní. Informaci přinesl server Kurzy.cz.

Přestože víno nepatří mezi klasické komodity, které se obchodují na burzách, jsou investice do něj velmi zajímavé. Problémem je ale neorganizované prostředí, kde hrají hlavní roli dílčí vinařské oblasti.

„Nevýhodou je, že v jednotlivých oblastech je trh rozparcelován mezi jednotlivé obchodníky, kteří jej víceméně ovládají. Pokud chcete jako investor nakupovat, prakticky se bez těchto lokálních obchodníků a zprostředkovatelů neobejdete,“ uvedl pro Kurzy.cz přední český odborník na obchodování s víny Zlatko Míčka.

Investovat do vína by ale měli především ti, kteří k němu mají bližší vztah. „U vína není odměnou jen zhodnocení prostředků. Otevřete-li totiž po čase láhev vína, do kterého jste investovali, a je skvělá, je to ta nejlepší odměna,“ uzavřel Míčka.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.