Jak se zrodila Becherovka, lék na žaludeční problémy

Hořká chyť bylin je nemyslitelně spojená s Karlovými Vary. Zde Jan Becher na přelomu 18. a 19. století přišel na trh s novinkou – léčivými kapkami na žaludeční problémy…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Becherovka

Hořká chyť bylin je nemyslitelně spojená s Karlovými Vary. Zde Jan Becher na přelomu 18. a 19. století přišel na trh s novinkou – léčivými kapkami na žaludeční problémy.

Léčivé kapky English Bitter

Na samém konci 18. století měl Josef Vitus Becher ideální nápad experimentovat s výrobou alkoholických likérů. Zároveň také vlastnil karlovarský obchůdek U tří skřivanů. V létě roku 1805 se podle oficiálních webových stránek Becherovky zrodila v tomto místě její receptura. Stalo se tak, když se u Bechera ubytoval hrabě Maxmilian Friedrich von Plettenberg-Wittem-Mietingen spolu se svým lékařem Dr. Frobrigem a služebnictvem. Právě doktor Frobrig se svou znalostí bylinek pomohl Josefu Becherovi namíchat velmi chutný likér. Další dva roky Becher recepturu vypiloval a poté nápoj začal prodávat pod názvem English Bitter jako kapky, které měly pomáhat při žaludečních problémech. Becherovy kapky šly na odbyt a zakoupil si je i Johann Wolfgang Goethe.

Becherovka v ploché láhvi

Poté již začal strmý nárůst prodeje bylinného likéru. Josef Becher živnost přenechal svému synovi Janovi. Ten v roce 1838 založil firmu a vystavěl továrnu na výrobu Becherovky. V té době také vznikla i typická plochá zelená láhev. Postupně se rozšířila i do okolních zemí. V roce 1867 se výroba přesunula do větší továrny ve Steinberkách. Za Atlantský oceán se Bechderovka dostala až po prohibici a do Velké Británie ještě později. Po druhé světové válce byla rodina Becherova odsunuta a firma byla znárodněna. Poslední majitelka Hedda Becherová si ve východním Německu otevřela svoji továrnu, ve které vyráběla stejný likér. Potom ji prodala. K privatizaci české Becherovky došlo po roce 1997. Nyní je ve vlastnictví francouzského koncernu Pernod Ricard.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Jak se zrodila Becherovka, lék na žaludeční problémy”

  1. […] také: Jak se zrodila Becherovka, lék na žaludeční problémy ▼ […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.