Jihomoravská vína jsou letos oceněna téměř padesáti medailemi

Vína z jižní Moravy získávají každoročně ocenění na mezinárodních i republikových soutěží. Silně tak konkurují francouzským, španělským a italským vínům…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Vína z jižní Moravy získávají každoročně ocenění na mezinárodních i republikových soutěží. Silně tak konkurují francouzským, španělským a italským vínům na českém trhu.

„Dobré víno potřebuje kvalitní podmínky a vhodné klimatické vlastnosti. Jižní Morava je už po staletí krajem, kde se vínu daří a žijí tu lidé, kteří mu opravdu rozumí. Díky spojení tradice a moderní technologie zde vznikají vína nového stylu – bílá vína jsou atraktivně světle zelenkavých barev, čisté ovocné vůně, jemné a svěží v chuti. Nová červená vína jsou sytě červených výrazných barev, jsou plná a harmonická v chuti,“ přiblížil Tomáš Klumpar, obchodně-marketingový ředitel společnosti VINIUM Velké Pavlovice a dodává, že pouze za letošní rok firma získala zatím čtyřicet osm medailí z prestižních národních i mezinárodních soutěží.

O zahraniční vína klesá zájem. Češi chtějí tradiční víno z jižní Moravy

Společenské výzkumy ukazují, že česká společnost se po roce 1989 dostatečně nasytila zahraničních vlivů a vrací se zpět k tradičním českým produktům. Stejný trend je i ve vinařství. Spotřebitelé si čím dál častěji vybírají jihomoravská vína, zvláště ta, které získala prestižní ocenění v soutěžích. „Jihomoravská vína mají dlouholetou tradici a lidé to moc dobře vědí. Díky tomu, že naše vína jsou distribuována po celé republice a dají se koupit i v supermarketech, mají k nim spotřebitelé snadnou cestu,“ doplnil Tomáš Klumpar.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.