Káva s alkoholem: vyzkoušejte kávu s rumem, Mexickou pěst a další

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Káva

Ačkoliv mnozí lékaři varují před kombinací alkoholu a kofeinu, lze vyhledat snad stovky receptů, kde se káva stává alkoholickým nápojem. Kombinace alkoholu s kofeinem údajně způsobuje, že si konzument nedokáže uhlídat „kdy má dost“.

Vyzkoušejte prověřené kombinace kávy s alkoholem — jako je Mexická pěst, káva s rumem (kafe s rumem) a další kombinace kávy s alkoholem.

„Mexická pěst“ s kafem a rumem

Oblíbeným alkoholickým drinkem připomínajícím svou chutí čokoládovou tyčinku Kofilu je takzvaná Mexická pěst. Jedná se o kombinaci mleté kávy, tuzemského rumu a cukru. Příprava tohoto nápoje je jednoduchá. Do většího panáka tuzemského rumu nasypete lžičku mleté kávy, možno i více. Do pusy si nasypete lžičku cukru a zapijete připraveným panákem rumu s kávou. Jako rum doporučujeme Božkov Originál — koupit online.

Horká káva s alkoholem

Alkoholem můžete vylepšit svůj každodenní šálek kávy. Například Alžírská káva je složena z filtrované horké kávy, vaječného likéru a šlehačky. Mezi další známější kávy patří Irská káva, ve které nesmí chybět samozřejmě irská whiskey a smetana, nebo Ruská káva s pravou ruskou vodkou. Mnohde naleznete i její obdobu z Finska. Finové však do své kávy kromě vodky přidávají brusinkový likér. Italové si rádi kávu vylepšují amaretem.

Do kávy se však dají přidat i jiné destiláty a likéry. Často se užívá bílý rum. Takzvané Karibské políbení je kromě studené kávy tvořeno ananasovým džusem, kokosovým likérem, grenadinou a hlavně bílým karibským rumem. Třtinový rum můžete využít i pro výrobu klasického kávového likéru, kdy smícháte rum s instantní kávou, vodou a cukrem.

„Kladivo na čarodějnice“ a další

Naleznou se však i zajímavější recepty, jako například Kladivo na čarodějnice. Jde o kombinaci instantní kávy, červeného vína, vodky a cukru. Mezi české recepty se pak řadí káva okořeněná Becherovkou.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Káva s alkoholem: vyzkoušejte kávu s rumem, Mexickou pěst a další”

  1. […] Čtěte více: Káva alkohol oživí. Vyzkoušejte prověřené kombinace […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.