Kozel Černý nově i v plechovkách. Zájem o tmavá piva roste

Pivovar Velké Popovice letos slaví 140 let od založení a uvádí na český trh Velkopopovického Kozla Černého v plechovkách. V České republice je Velkopopovický Kozel Černý dlouhodobě jedním z nejoblíb…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Kozel Černý v plechovce

Pivovar Velké Popovice letos slaví 140 let od založení a uvádí na český trh Velkopopovického Kozla Černého v plechovkách. V České republice je Velkopopovický Kozel Černý dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších na rostoucím trhu tmavých a polotmavých piv.

Černý Kozel, vyráběný podle původní receptury ze speciální směsi tmavých sladů, má ve Velkých Popovicích dlouholetou tradici. Černé pivo bylo součástí sortimentu velkopopovického pivovaru již od jeho založení v roce 1874.

Doporučená cena 0,5litrové plechovky černého Kozla je 15,90 Kč.

Zájem o tmavá piva roste

„Zájem o tmavá piva mezi českými spotřebiteli roste. Za prvních pět měsíců vzrostl v tuzemsku výstav kategorie tmavých a polotmavých piv meziročně o téměř čtyři procenta. Proto nyní nabízíme černou variantu Kozla také v praktickém balení, plechovkách,“ řekl marketingový manažer Velkopopovického Kozla Luděk Baumruk.

Velkopopovičtí sládci vaří černého Kozla podle původní receptury výhradně ze speciální směsi tmavých sladů, vody z vlastních studní a odrůd českého chmele bez použití barviv, umělých sladidel nebo konzervantů. Pivo má jemnou karamelovou vůni i chuť a tmavou rubínovou barvu. Jako správné tmavé pivo českého typu se vyznačuje postřehnutelnou sladkou chutí a spíše jemnější, méně výraznou hořkostí.

Letos slaví Kozel jubileum

Počátek vaření černého piva ve velkopopovickém pivovaru sahá až k období vzniku středočeského pivovaru v roce 1874. Pivovar, který založil František Ringhoffer, si v té době sám připravoval speciální bavorský a karamelový slad. Zařízení určené pro pražení sladu vyráběla ve svých továrnách přímo rodina Ringhofferů.

Název piva – kozel, má pravděpodobně původ již ve 14. století v dolnosaském městečku Einbeck, kde se tmavé pivo vařilo. Časem bylo pojmenování piva podle názvu města zkomoleno na Ein Bock, tedy „kozel“. Pod tímto názvem se tento druh piva rozšířil i do českých krajů.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.