Krušovice získaly stříbrné medaile na prestižní mezinárodní soutěži

Krušovická Desítka a Dvanáctka si skvěle vedly na prestižní mezinárodní soutěži Monde Selection. Podařilo se jim uspět v silné konkurenci a získat dvě stříbrné medaile za kvalitu

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo Krušovice

Krušovická Desítka a Dvanáctka si skvěle vedly na prestižní mezinárodní soutěži Monde Selection. Podařilo se jim uspět v silné konkurenci a získat dvě stříbrné medaile za kvalitu.

Obě značky si tak zopakovaly stejné ocenění z loňského roku, Desítka navíc bodovala už potřetí v řadě. Slavnostní předávání cen se uskuteční 31. května ve švédském Stockholmu.

„Jedná se o událost světového významu, na kterou jsme mimořádně pyšní. Dokazuje, že dosahujeme skvělých úspěchů a že Krušovice chutnají nejen v Čechách, ale i v zahraničí,“ komentoval vítězství marketingový ředitel společnosti HEINEKEN Česká republika Jiří Rákosník.

Soutěž s padesáti letou historií

Spotřebitelská soutěž Monde Selection se pořádá už od roku 1961. Uznávaní a zkušení profesionálové ochutnávají a testují více než 3000 produktů z 80 zemí světa. Soutěží se celkem v šesti kategoriích, přičemž krušovická piva uspěla v sekci piva, vody a nealkoholické nápoje. Kromě toho dále existují kategorie jídlo, likéry, zdravotní výrobky, kosmetika a tabák. Odborníci hodnotí například senzorickou kvalitu produktů, obaly, šetrnost k životnímu prostředí, praktičnost i inovativní aspekty. Nejlepší produkty získávají Quality Award: Bronz, Silver, Gold a Grand Gold.

Všechny nápoje se ochutnávaly a testovaly ve spolupráci s bruselským institutem NEURICE, což je největší belgický expert v oboru. Co se hodnocení piva týče, pivovarníci hodnotili vzhled, vůni, chuť a celkovou harmonii.

Nová krušovická piva bodují

Oceněná krušovická Desítka a Dvanáctka vznikly na přání českých spotřebitelů, kteří se chtěli vrátit k původní receptuře a chuti z osmdesátých let minulého století, kdy se krušovická piva těšila velké oblibě. Úkolu se zhostil současný vrchní sládek pivovaru Tomáš Kosmák se svými spolupracovníky. Emeritní sládek Václav Kloub pak potvrdil, že krušovické pivo opravdu chutná jako tenkrát.

Ke své tradiční chuti se tak vrátila krušovická Desítka se stupňovitostí 10,2 %, typická výraznou a plnou pivní chutí a krémovou pěnou. Dvanáctka se stupňovitostí 12,2 % má výraznou a příjemnou dlouho doznívající hořkost. Používání karamelových sladů Dvanáctce dodává jantarovou barvu a plnou sladovou chuť a vůni.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.