Krušovický pivovar láká stále více návštěvníků

Exkurze do Královského pivovaru Krušovice jsou stále oblíbenější. V letošním létě projevilo zájem prohlédnout si pivovar o 1200 návštěvníků více než loni ve stejném termínu. Počet zájemců se tak v letních měsících vyšplhal…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Exkurze do Královského pivovaru Krušovice jsou stále oblíbenější. V letošním létě projevilo zájem prohlédnout si pivovar o 1200 návštěvníků více než loni ve stejném termínu. Počet zájemců se tak v letních měsících vyšplhal na šest a půl tisíce. Pivovar navíc nedávno rozšířil trasu exkurze o expozici historie pivovarnictví a pivovarskou kapli.

Bohatá prohlídková trasa

Během devadesátiminutové prohlídky se návštěvníci podívají například do varny, oddělení cylindro-kónických tanků, mají možnost prohlédnout si stáčecí linky, prodejnu suvenýrů, trasu věnovanou bednářství či sbírku nápojového skla používaného v Krušovicích od roku 1990 do současnosti. Ta se nachází v tzv. Bambousku, prostoru bývalé restaurace z přelomu 19. a 20. století, s výmalbou ve stylu Mikoláše Alše a s českými rýmovačkami. Od července je nově zpřístupněna také pivovarská kaple a výstava historie pivovarnictví.

Návštěvníci především ze zahraničí

V loňském roce zavítalo do Královského pivovaru Krušovice více než 25 tisíc návštěvníků, do konce letošního srpna už to bylo více než 20 tisíc. Nejvíce zájemců o prohlídku pochází ze zahraničí, nejčastěji z Ruska, Ukrajiny, Kazachstánu, Litvy, Lotyšska a Estonska, tedy destinací, ve kterých je krušovické pivo považováno za prémiové a těší se mimořádné oblibě.

Plničky lahví i různé druhy sudů

Během prohlídky jsou k vidění různé předměty, které byly v minulosti používány k výrobě piva, najde se mezi nimi i řada historických zajímavostí. „Raritou jsou například plničky lahví z počátku minulého století, kdy se ještě lahve plnily v hostincích přímo ze sudů,“ říká Josef Helebrant, specialista na prohlídky pivovarů společnosti Heineken Česká republika a dodává: „K vidění jsou i první pivovarské plničky na tři pivní lahve, různé druhy krušovických soudků a bednářské exponáty, které používali bednáři pro výrobu sudů“. Další novinkou je schránka pro milovníky geocachingu, umístěná přímo ve dvoře pivovaru.

Královský pivovar Krušovice je jedním z nejstarších a zároveň nejmodernějších pivovarů v Čechách. Jeho vznik se datuje téměř pět století zpět, a tak se může pochlubit opravdu bohatou historií. Neméně bohaté je také pivní portfolio, do kterého patří nová krušovická Desítka, Mušketýr, Ležák, Staročeský Malvaz a Černé pivo. V rámci exkurzí si mohou návštěvníci vychutnat filtrovaná i nefiltrovaná piva ve Staré sladovně.

Zdroj obrázku: Wikimedia. Autor: Hynek Moravec

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.