„Mandlové“ amaretto se z mandlí nevyrábí. Využití má ale široké

Chuť tradičního ovocného likéru amaretto skvěle doplní chuť zmrzliny. V těchto teplých letních dnech se tak stává italský obvykle více než 25% likér atraktivním. Jméno likéru pochází z italského slova…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Amaretto s kávou

Amaretto s kávou

Chuť tradičního ovocného likéru amaretto skvěle doplní chuť zmrzliny. V těchto teplých letních dnech se tak stává italský obvykle více než 25% likér atraktivním.

Mandlový likér bez mandlí

Jméno likéru pochází z italského slova „amaro“, které lze přeložit jako „hořký“ nebo někdy i „trpký“. Amaretto se vyznačuje specifickou mandlovou chutí, ačkoliv nejznámější italský výrobce Disaronno k výrobě mandle nevyužívá. Svou tajnou recepturu označuje jako směs oleje z meruňkových jader, alkoholu, karamelu a sedmnácti druhů bylin a ovoce. Likér se nejen popíjí samotný nebo jako součást drinků, má i široké uplatnění v kuchařském řemeslu. Amaretto se skvěle hodí ke zmrzlině, kávě, čokoládě nebo k masu, rybám a zelenině.

Stvořeno rukou múzy

„V roce 1525 byl renesanční umělec a žák Leonarda da Vinciho Bernardino Luini pověřen úkolem namalovat fresku Madony v Saronno. Múzou a modelem mu byla nádherná místní hostinská, která umělci z vděčnosti připravila krásně vonící a jemný jantarový likér,“ uvádí výrobci likéru Disaronno, který vlastní původní recept z legendárního roku. Kvalitní likér od uvedeného výrobce lze zakoupit i v České republice, za sedmičku alkoholického nápoje zaplatíte kolem čtyřista korun. Na trhu se však objevují i levnější značky.

Lze je i smíchat

Amaretto je také součástí míchaných nápojů. Tvoří například polovinu drinku nazvaného Kmotr, druhou polovinu tvoří skotská. Existují desítky různých kombinací. Vhodné je míchání s různými ovocnými džusy, zajímavou chuť tvoří likér se zázvorovou limonádou.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.