Minipivovarů v Pardubickém kraji je letos o dva více

Do vaření piva v malých várkách se pouští čím dál více podnikatelů. V Pardubickém kraji jen letos vznikly další dva – ve Svitavách a Žlebských Chvalovicích. Původním minipivovarům…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo ve sklenici

Do vaření piva v menších várkách se pouští čím dál více podnikatelů. V Pardubickém kraji jen letos vznikly další dva minipivovary – ve Svitavách a Žlebských Chvalovicích. Původním minipivovarům v Medlešicích a Žamberku tak vznikla nová konkurence.

Svitavský pivovar vaří tři druhy piv – 12° světlý kvasnicový ležák, 12° svrchně kvašené pšeničné a 13° tmavý kvasnicový ležák. Piva je možné ve Svitavách ochutnat už dva měsíce. Minipivovar ve Žlebských Chvalovicích nedaleko Ronova nad Doubravou vaří jeden druh piva – kvasnicové nefiltrované.

V Pardubickém kraji se nyní nachází 4 minipivovary, a to v Medlešicích, Žamberku, Svitavách a Žlebských Chvalovicích. V blízké době se na otevření chystá ještě minipivovar v Litomyšli.

Nové minipivovary začínají v poslední době vznikat také v důsledku přijatelnějších nákladů na jejich pořízení. Kompletní vybavení minipivovaru lze pořídit už za 3 miliony korun.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.