Mladí si lijí alkohol do očí, aby se rychleji opili. Nevědí, že to nefunguje

Nový způsob požívání alkoholu, tzv. eyeballing, se v poslední době rozmohl mezi francouzskou mládeží. Alkohol obvykle čiré barvy si lijí do očí s cílem se rychleji opít. Dle lékařů ale tato metoda nemůže mít zamýšlený efekt…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Nový způsob požívání alkoholu, tzv. eyeballing, se v poslední době rozmohl mezi francouzskou mládeží. Alkohol obvykle čiré barvy si lijí do očí s cílem se rychleji opít. Dle lékařů ale tato metoda nemůže mít zamýšlený efekt, dotyční navíc riskují vážné zdravotní problémy. Informaci přinesl francouzský deník Metro.

„Tímto způsobem se téměř nelze opít“ upozorňuje specialista oční kliniky Jean-Antoine Bernard a dodává: „Absorpce oka je ve srovnání se střevy mizivá. Alkohol se do krve tak téměř nedostane. Mladí lidé si myslí, že tento postup funguje pouze proto, že jsou opilí už ve chvíli, kdy jej praktikují.“

Netradiční metoda navíc může vést k vážným zdravotním problémům. Povrch oka je velmi citlivý a styk s tekutinou obsahující alkohol může způsobit poruchy vidění, jak dočasné, tak i dlouhodobé. Francouzší lékaři sice zatím žádná zranění způsobená eyeballingem nezaznamenali, ve velké Británii byl ale doložen případ studenta, jehož oko bez ustání slzelo za doprovodu nepříjemné bolesti.

Eyeballing francouzi zřejmě pochytili z internetového videoportálu YouTube, na kterém lze zhlédnout videa mladých Britů, kteří tento postup předvádějí.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Mladí si lijí alkohol do očí, aby se rychleji opili. Nevědí, že to nefunguje”

  1. […] Čtěte také: Mladí si lijí alkohol do očí, aby se rychleji opili. Nevědí, že to nefunguje […]

  2. […] Čtěte také: Mladí si lijí alkohol do očí, aby se rychleji opili. Nevědí, že to nefunguje […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.