Mojito, Sex on the Beach a Cosmopolitan — oblíbené koktejly nejen pro dámy

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Mojito

Mojito, Sex on the Beach a Cosmopolitan patří mezi nejznámější koktejly na světě. Jistě vás bude zajímat, jak tyto chutné míchané nápoje vznikly.

Koktejl Mojito s rumem, mátou a limetou

Mojito je osvěžující míchaný nápoj z bílého rumu a sodovky s třtinovým cukrem, mátou a limetou. V oblibě ho mají – nejen – dámy po celém světě. Málokdo možná ví, že koktejly podobné Mojitu jsou známy již od konce 16. století. Následně se díky zámořským výpravám tento míchaný nápoj rozšířil do dalších latinskoamerických zemí a později do celého světa. Skutečné Mojito, jak ho známe dnes, však vzniklo až na počátku 20. století.

Namíchejte si své Mojito podle receptu na koktejl Mojito zde na Alkoholia.cz.

Koktejl Sex on the Beach s vodkou a „3 druhy ovoce“

Sex on the Beach neboli „Sex na pláži“ je populární míchaný nápoj, který vás v létě osvěží a v zimě připomene příjemné chvíle na pláži. K jeho namíchání vám postačí vodka, broskvový likér, brusinkový a pomerančový džus. Koktejl Sex on the Beach poprvé namíchal v roce 1987 mladý barman Ted Pizio a chtěl jím oslovit návštěvníky pláží Ft. Lauderdale na Floridě v USA. Všem tento nápoj zachutnal a jeho sláva tím započala.

Koktejl Sex on the Beach dostal svůj podmanivý název v podstatě náhodou. Když lidé chtěli znát název tohoto výtečného koktejlu, mladý barman pouze spojil dvě věci, kvůli kterým mladí lidé navštěvují floridskou oblast Ft. Lauderdale — kvůli plážím a pro milostné radovánky.

Užijte si svůj Sex on the Beach podle receptu na koktejl Sex on the Beach zde na Alkoholia.cz.

Koktejl Cosmopolitan z vodky a „2 druhů ovoce“

Proslulý míchaný nápoj Cosmopolitan vznikl smícháním vodky, pomerančového likéru a brusinkového džusu. Nicméně původ koktejlu Cosmopolitan je nejasný. Ví se ovšem, že v 70. letech 20. století tento drink namíchalo hned několik barmanů zároveň, nezávisle na sobě. Za hlavního průkopníka se obecně považuje John Cain, vlastník populárních barů v San Franciscu v USA, nebo také Cheryl Cook, slavná barmanka z Floridy v USA.

Koktejl Cosmopolitan se nejvíce proslavil seriálem Sex ve městě. I díky tomuto seriálu je Cosmopolitan považován za luxusní drink, který se popíjí především na exkluzivních večírcích.

Připravte si svůj Cosmopolitan podle receptu na koktejl Cosmopolitan zde na Alkoholia.cz.

Tak ať vám tyto slavné koktejly chutnají — nejen v létě!

-val-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.