Moravská a česká vína získala 23 medailí na mezinárodní soutěži

Moravští a čeští vinaři opět výrazně promluvili do výsledků jedné z největších a nejslavnějších světových vinařských soutěží Concours Mondial de Bruxelles, která se letos konala v portugalském Guimarāes…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Lahve a sklenice vína

Moravští a čeští vinaři opět výrazně promluvili do výsledků jedné z největších a nejslavnějších světových vinařských soutěží Concours Mondial de Bruxelles, která se letos konala v portugalském Guimarāes.

Zisk 8 zlatých a 15 stříbrných medailí znamená potvrzení špičkové kvality našich vín v nejnabitější světové konkurenci. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Čtěte také: Růžová vína z Česka dobývají Evropu

Zlaté medaile si letos odvezli:

  • Vinařství Čech za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2010 a Sauvignon, pozdní sběr 2010
  • Vinařství Baloun za Muškát moravský, pozdní sběr 2011
  • Habánské sklepy za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011
  • Tomáš Krist za Tramín červený, výběr z hroznů 2011
  • Znovín Znojmo za Ryzlink rýnský, ledové víno 2009
  • Zámecké vinařství Bzenec za Ryzlink rýnský, výběr z hroznů 2009
  • Vinařství Sonberk za Sauvignon, 2010

Do odborné jury se letos zapojili i čeští vinařští odborníci: Ing. Pavel Krška, JUDr. Luboš Bárta, Michal Šetka a Ing. Richard Stávek.

„Na Concours Mondial de Bruxelles se vínům z České republiky tradičně daří. Perfektní organizace, propracovaný a náročný způsob hodnocení vzorků a srovnání s absolutní světovou špičkou dodává našim úspěchům a medailím ještě něco navíc,“ komentoval ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Letošního ročníku Concours Mondial de Bruxelles se navzdory celosvětové recesi vinařského odvětví zúčastnilo neuvěřitelných 8397 vzorků (o 1000 vín více než loni) z 52 zemí, což jen podtrhlo pozici soutěže na špičce hodnocení vín.

O soutěži Concours Mondial de Bruxelles

Soutěž se konala poprvé v roce 1994 v Bruggách, kdy se hodnotilo „pouze“ 861 vzorků. V následujících letech se hodnocení konalo v Bruselu a dalších městech Belgie. Už tehdy se z Concours Mondial de Bruxelles stala jedna z nejprestižnějších světových soutěží vín, přesto se v roce 2006 organizátoři rozhodli ještě více posílit její mezinárodní charakter a přesunuli hodnocení z Belgie do významných evropských měst. Začalo se v Lisabonu, následoval Maastricht, Bordeaux, Valencie, Palermo, loni Lucemburk a letos Guimarāes.

Čtěte také: Vinaři představili 100 nejlepších vín pro rok 2012

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Moravská a česká vína získala 23 medailí na mezinárodní soutěži”

  1. […] Čtěte také: Moravská a česká vína získala 23 medailí na mezinárodní soutěži […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.