Na trh přijde „tvrdý“ alkohol v plastu. Výhodou bude nižší cena

Linea Nivnice, největší tuzemský zpracovatel ovoce, zahájil v Česku jako první výrobu lihovin plněných do lahví z plastu. Zakoupit si v tomto provedení bude již brzy možné např. vodku, rum, borovičku, meruňku nebo peprmint…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Linea Nivnice, největší tuzemský zpracovatel ovoce, zahájil v Česku jako první výrobu lihovin plněných do lahví z plastu. Zakoupit si v tomto provedení bude již brzy možné např. vodku, rum, borovičku, meruňku nebo peprmint. První výrobky v „nerozbitném“ balení by se na pultech obchodů mohly objevit do měsíce. Pro ČTK to uvedl ředitel Linei Nivnice Gabriel Slanicay.

Podnik k tomuto účelu zakoupil novou výrobní linku za více než deset milionů korun. Ze začátku ale nelze počítat s její plnou vytížeností. Firma nepředpokládá, že spotřebitelé nové balení okamžitě přijmou. „Úspěch přijde postupně. Budeme trpěliví,“ komentoval Slanicay.

Výhoda nových obalů bude spočívat v jejich „nerozbitnosti“, nižší váze a především v cenovém zvýhodnění. Ceny lihovin balených v plastových lahvích budou znatelně nižší než v tradičních skleněných.

Plastové obaly začaly v Česku již před časem užívat někteří výrobci vína nebo pivovary. Dle informací Českého svazu pivovarů a sladoven vzrostl v loňském roce v Česku prodej piva v plastu takřka pětačtyřicetkrát.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.