Národní soutěž vín vybírá nejlepší vína z Čech

Národní soutěž vín, nejvyšší soutěž vín v České republice, míří do vinařské oblasti Čechy. Už zítra 8. června budou od 10 hodin vybírat odborní hodnotitelé v Litoměřicích nejlepší vína s původem ve vinařské oblasti Čechy…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Lahve a sklenice vína

Národní soutěž vín, nejvyšší soutěž vín v České republice, míří do vinařské oblasti Čechy. Už zítra 8. června budou od 10 hodin vybírat odborní hodnotitelé v Litoměřicích nejlepší vína s původem ve vinařské oblasti Čechy.

Do soutěže se přihlásilo 57 vzorků vín ze všech koutů vinařské oblasti Čechy, které ohodnotí 17 certifikovaných degustátorů. Z hodnocených vín bude vyhlášen Šampion vinařské oblasti Čechy, vítězové a medailisté jednotlivých kategorií a nejlepší kolekce vín tohoto kola.

Nejlepší vína získají také na láhev známé zlaté, stříbrné a bronzové medaile, podle kterých je poznají spotřebitelé v obchodech a vinotékách. Tři nejlépe hodnocená vína z oblasti Čechy se navíc probojují dalšími koly do Salonu vín České republiky

Nejvyšší soutěž vín v ČR

Národní soutěž vín je ucelený systém hodnocení vín, který má za cíl vícekolově hodnotit vína z České republiky a těm nejlepším umožnit další postup až po závěrečné hodnocení. Toto 2. celostátní kolo Národní soutěže vín určí absolutního Šampiona, vítěze kategorií, nejlepší kolekci a dle podoblastního principu vybere stovku nejlepších vín České republiky pro daný rok. Těchto sto nejlépe hodnocených vín bude následně umístěno v Salonu vín, celoroční degustační expozici ve sklepení státního zámku ve Valticích.

„Za poslední roky se počet nejrůznějších soutěží velmi rozrostl. Soutěže však neměly jednotný řád a zlatá medaile z jedné neznamenala vždy kvalitnější víno než bronzová odjinud. Vytvořili jsme proto ucelený vícekolový systém Národní soutěže vín, která pokrývá celou republiku a dává v podobě příslušné medaile umístěné na lahvi spotřebitelům jasné a spolehlivé vodítko při výběru,“ komentoval důvody vzniku Národní soutěže vín, Martin Půček, tajemník Svazu vinařů ČR.

Už 24. června od 14 hod. mohou hrad v Litoměřicích navštívit také všichni milovníci vína z řad veřejnosti a ochutnat hodnocená vína. Za pomoci katalogu tak budou mít příležitost porovnat své hodnocení s názory poroty.

Národní soutěži vín – oblasti Čechy udělili záštitu ministr zemědělství ing. Ivan Fuksa a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

Národní soutěž vín už proběhla ve velkopavlovické vinařské podoblasti, kde získal titul Šampiona Tramín červený, pozdní sběr 2010, Vinařství Petr Skoupil, a.s. Soutěž bude v srpnu pokračovat hodnoceními ve zbývajících třech vinařských podoblastech – mikulovské, slovácké a znojemské.

Vinařská oblast Čechy

Vinařská oblast Čechy nabízí díky svému rozptýlení na velkém území na svých 630 hektarech vinic mimořádně rozmanité spektrum půdních a klimatických podmínek, a tedy i množství velmi zajímavých a nezaměnitelných vín.

Vinice jsou po Čechách roztroušeny od malebných vinic na mnoha místech Prahy, přes Beroun, Kutnou Horu, Litoměřice a podél Labe od Mělníka až po Ústí nad Labem. Nejvíce se zde daří odrůdám Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a bílé a z červených vyniká Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Rulandské modré.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Národní soutěž vín vybírá nejlepší vína z Čech”

  1. […] Čtěte také: Národní soutěž vín vybírá nejlepší vína z Čech […]

  2. […] Čtěte také: Národní soutěž vín vybírá nejlepší vína z Čech Čtěte také: Národní soutěž vín zhodnotí vína Mikulovské a Slovácké podoblasti […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.