Nejlepší ledová a slámová vína roku 2012 jsou vybrána

Začátkem září bylo s posledním záznamem v degustátorském počítačovém systému ukončeno hodnocení posledního vzorku ledových, slámových a dalších vybraných sladkých vín a skončil….

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Lahve vína

Druhý ročník světové soutěže o nejlepší ledová a slámová vína zná vítěze.

Čtěte také: Ledová a slámová vína jsou pochoutkou pro gurmány. Podávají se k dezertu či zmrzlině

Začátkem září bylo s posledním záznamem v degustátorském počítačovém systému ukončeno hodnocení posledního vzorku ledových, slámových a dalších vybraných sladkých vín a skončil tak druhý ročník prestižní světové soutěže Ice Wine du Monde 2012.

Soutěže se zúčastnilo 98 vín

Degustátorům i návštěvníkům se představilo devadesát osm přihlášených vín z devíti zemí světa včetně netradičních a mnohdy vzácných značek vín. Vína hodnotily čtyři komise profesionálních degustátorů. Uskutečnily se přednášky a vzdělávací výlety odborníků po regionu. Veřejnost celý víkend bavil doprovodný program.

Odborná porota s delegátem Jeanem Claudem Rufem, zastupujícím Světovou vinařskou organizaci (OIV), vybrala a ocenění udělila následujícím producentům ledových, slámových a vybraných sladkých vín, tedy těch, které mají 45 gramů zbytkového cukru na litr.

V kategorii ledových vín byly uděleny dvě velké zlaté medaile a 11 zlatých medailí. V kategorii slámových vín byly uděleny tři velké zlaté medaile a dvě zlaté. V kategorii výběru z bobulí a výběru z hroznů byly uděleny 4 zlaté a 7 stříbrných medailí. V poslední kategorii sladkých vín ostatních (např. botrytických sběrů, výběrů z hroznů, Tokaj, Ausbruch atd.) byly uděleny čtyři stříbrné medaile.

Velké zlaté medaile získali:

  • 2× Vinařství Mikrosvín Mikulov za Ryzlink vlašský, ledové víno, ročník 2001 a 2002
  • 1× Milan Sůkal za Tramín červený, slámové víno, ročník 2009
  • 1× SONBERK a.s. za Tramín červený, slámové víno, ročník 2008
  • 1× Ludvík Maděřič za Chardonnay, slámové víno, ročník 2009

Kompletní výsledková listina je zveřejněna na webu www.denledovehovina.cz.

Podle informací prezidenta soutěže Jakuba Šebesty, ústředního ředitele Státní zemědělské a potravinářské inspekce, bojovalo v soutěži 98 vzorků ledových a slámových vín nejen z Evropy (Česko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Moldávie), ale také z Kanady.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.