Nejsilnější pivo světa má 55 % alkoholu. Obalem je vycpaná veverka

Nejen že je Konec dějin vysokoalkoholický nápoj, ale podává se v netradičně, pro někoho nechutně, upravené láhvi, která vyvolala velkou kritiku mezi milovníky malinkých chlupatých mazlíčků…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Skotské pivo Konec dějin ve vycpané veverce

Filosof Francis Fukuyama si pod svým pojmem „Konec dějin“ představoval, že všechny otázky jsou již zodpovězené a náš svět nečeká již žádný převratný vývoj systému.

Sládci ze skotského pivovaru BrewDog si pod pojmem Konec dějin představují úplně něco jiného, protože tak nazvali svůj druh piva, který považují za nevyšší bod vaření piva. Obsahuje totiž 55 % alkoholu a v současné době je již bohužel vyprodaný. Na poličkách pivních sběratelů však nějakou dobu jistě zůstane.

Vycpaná veverka se smokingem

Nejen že je Konec dějin vysokoalkoholický nápoj, ale podává se v netradičně, pro někoho nechutně, upravené láhvi, která vyvolala velkou kritiku mezi milovníky malinkých chlupatých mazlíčků. Pivní láhev je totiž „obalena“ vycpanou veverkou tak, že z jejích úst vystupuje hrdlo láhve. Některé veverky jsou dokonce oděny i do tartanového oblečku nebo smokingu s vkusným kloboučkem. Autoři na kritiku reagovali tak, že veverky nezabíjejí, ale recyklují na silnici poražené kusy.

Další unikáty skotského pivovaru

Pivo Konec dějin z dílny skotského pivovaru BrewDog bylo oceněno na 700 liber (kolem 14 tisíc korun), jeho cena však po vyprodání mezi sběrateli určitě prudce vzrostla. Nemusíte smutnit. Firma nabízí i další limitované edice piv. Například 32% pivo The Tactical Nuclear Penguin, které se však neprodává ve vycpaném tučňákovi, jak by název mohl napovídat. Pivo zraje v dubových sudech od skotské whisky a poté je natřikrát hluboce zmraženo. Pivovar také nabízí silnější 42% pivo Sink the Bismarck, což je IPA pivo s velkým množstvím přidaného chmelu. Pivo je silně kořeněné a velmi hořké, avšak oslazené medem. Čekejme na to, čím nás moderní pivovar ve skotském Fraserburghu ještě překvapí.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.