Největší svátek vína v Česku vypukne v pátek 13. září ve Znojmě

Už jen několik hodin zbývá do začátku největšího vinobraní v ČR. Znojemské historické vinobraní nabídne v pátek 13. a sobotu 14. září 2013 víkend plný hodování, zábavy a všeho, co k správnému vinobraní patří…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Znojemské historické vinobraní

Už jen několik hodin zbývá do začátku největšího vinobraní v ČR. Znojemské historické vinobraní nabídne v pátek 13. a sobotu 14. září 2013 víkend plný vína, hodování, zábavy a všeho, co k správnému vinobraní patří. K ochutnání budou ta nejlepší vína a burčáky ze znojemské oblasti.

Bohatý kulturní program

Velkolepá oslava vína, kultury a historie proběhne v srdci znojemské městské památkové rezervace na devíti paralelních scénách, kde vystoupí Charlie Straight, Miroslav Žbirka, Jana Kirschner, Desmod, 4TET Jiřího Korna, Cigánski diabli a mnoho dalších.

Kromě atraktivního programu láká Znojemské vinobraní také na historický průvod, v čele s králem Janem Lucemburským a královnou Eliškou Přemyslovnou, který na pozadí středověké architektury městské památkové rezervace už tradičně vytvoří zcela unikátní podívanou. „Letos v průvodu vystoupí 491 kostýmovaných historických postav. 205 profesionálů z řad herců a skupin historického šermu doplní 286 divadelních nadšenců. Nebudou chybět ani zvířata – 39 koní, 2 velbloudi, 16 psů a 14 dravých ptáků“ uvedl Dušan Varga, ředitel Znojemské Besedy, která letošní Znojemské historické vinobraní organizuje.

Degustace vín a další akce

Doprovodný program organizují tradičně jednotlivá vinařství – Znovín Znojmo, Vinné sklepy Lechovice, Vinařství Lahofer a další. Návštěvníky čekají degustace vín, soutěže, animační a outdoorové programy, kuchařská show a mnoho dalších aktivit.

Speciální program připravilo také sdružení vinařů VOC Znojmo v prostorách znojemského hradu. U rotundy sv. Kateřiny členové VOC formou pochůzkové degustace představí svá vína originální certifikace odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. VOC (vína originální certifikace) je apelační systém, který pod značkou VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska.

„I když vinobraní začíná v pátek třináctého, věříme, že proběhne bez komplikací. Věřím, že všichni návštěvníci si víkend ve Znojmě užijí podle svých představ a do města se budou rádi vracet,“ uzavřel starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Více informací naleznete na oficiálním webu www.znojemskevinobrani.cz.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.