Nový pivovar na Blanensku nabídne Bejčka a Víseckou Pšenku

Dva nové druhy piva nabídne nově otevřený pivovar ve Vískách na Blanensku. Slavnostní otevření je naplánováno na pátek 10. května. Informaci přinesl Blanenský Deník.

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo

Dva nové druhy piva nabídne nově otevřený pivovar ve Vískách na Blanensku. Slavnostní otevření je naplánováno na pátek 10. května. Informaci přinesl Blanenský Deník.

Bejček a Vísecká pšenka

Pivovar chce vařit podle starých receptur a využívat výhradně ověřené české suroviny. Zatím nabídne dva druhy piv s originálními názvy – Bejčka a Víseckou Pšenku. Bejček je 11° světlé pivo a Vísecká pšenka 13° polotmavý speciál. „Plánujeme i nějaké ovocné speciály. Naše pivo zatím nabídneme jen v několika restauracích na Blanensku, ale chceme expandovat i do Brna a Prahy,“ uvedl pro Deník hlavní vísecký sládek Patrik Rokytka.

V Česku je v současnosti přes 160 minipivovarů. Nárůst jejich počtu v posledních letech svědčí o poptávce spotřebitelů po originálních pivních chutích. Přesto ale pokrývá pivo z produkce těchto pivovarů jen zhruba 1 % pivního trhu. Čtěte také: Trend 21. století: Pivovary se vracejí do měst a obcí

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.