Obnovený pivovar Vyškov uvařil limitovanou várku speciálu Jubiler IPA

Vyškovský pivovar připravil jednorázovou várku speciálního piva, která se již nebude opakovat. Jubiler – India Pale Ale je svrchně kvašený světlý speciál vyšší plnosti o stupňovitosti 15,3 a o síle 7 % obj. alkoholu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Jubiler IPA - krček etikety

Krčet etikety piva Jubiler IPA z pivovaru Vyškov

Vyškovský pivovar připravil jednorázovou várku speciálního piva, která se již nebude opakovat. Jubiler – India Pale Ale je svrchně kvašený světlý speciál vyšší plnosti o stupňovitosti 15,3 a o síle 7 % obj. alkoholu.

India Pale Ale neboli IPA

India Pale Ale je svrchně kvašené pivo poprvé navařené v Anglii v 19. století. Tehdejší sládkové hledali pivo, které by vydrželo několikaměsíční plavbu do jejich tehdejších kolonií, především pak do Indie.

Byly známé konzervační účinky chmele a alkoholu a proto se tehdy standardně vyráběné pivo Ale (čtěte „ejl“) tomuto požadavku uzpůsobilo a vznikla nová pivní kategorie India Pale Ale, neboli zkráceně IPA.

Extra hořké s ovocnými tóny

Speciální pivo Jubiler IPA je výjimečně hořké s vyšší plností a vynikají v něm mimo hořké chmelové chuti i ovocné tóny po citrusech. Je to dáno jak použitými chmely, tak i speciálním kmenem pivovarských kvasinek. Pivo je čtyřikrát chmelené, včetně chmelení za studena v ležáckém tanku.

Mezi použité suroviny patří: pitná voda, ječné slady (český, mnichovský, karamelový a barvící), chmely (Kazbek, Premiant, Cascade), nebarveno a neředěno vodou. V prodeji bude ve vybraných provozovnách a v pivovarské prodejně ve Vyškově od 12. prosince 2011.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.