Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské akce?

už v pátek 11. 11. na svátek sv. Martina se dle tradice poprvé otevřou první lahve letošního vína. Mladé Svatomartinské víno je charakteristické svou lehkostí a jiskrou. Přijďte ho i vy ochutnat například…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Už v pátek 11. 11. na svátek sv. Martina se dle tradice poprvé otevřou první lahve letošního vína. Mladé Svatomartinské víno je charakteristické svou lehkostí a jiskrou. Přijďte ho i vy ochutnat například na některou z akcí, jejichž seznam jsme pro vás připravili.

Čtěte také:

Seznam Svatomartinských vinařských akcí 2011:


11. listopadu

Město/obec: Brno

Místo: Náměstí Svobody

Již tradičně na sv. Martina proběhne Košt Svatomartinského vína na brněnském náměstí Svobody. K degustaci bude 100 vzorků Svatomartinských vín. Slavnostní otevření první láhve proběhne v 11 hodin.

www.svatomartinskevino.cz


11. listopadu

Město/obec: Bratislava

Místo: Stará tržnice

11.11.2011 od 11 hodin proběhne Svätomartinský košt také u našich východních sousedů, a to v Bratislavě. Místem konání je Stará tržnice, kde návštěvníci za vstupné 4€ ochutnají na 50 vzorků Svatomartinských vín. Ochutnávat při muzice se bude až cca do 18 hodin.

www.svatomartinskevino.cz


11. až 20. listopadu

Město/obec: Praha

Místo: Palác Kinských

Ve dnech 11. – 20.11.2011 se uskuteční Festival Svatomartinských vín v atriu Paláce Kinských v Praze na Staroměstském náměstí. Pro milovníky vína je připravena nejširší nabídka Svatomartinských vín v Praze – 100 druhů. Nebudou chybět tradiční svatomartinské pokrmy. Základní degustační balíček bude obsahovat originální degustační skleničku a degustační tolary na celkem sedm vzorků svatomartinských vín. Cena degustačního balíčku je 200,-Kč.


11. až 17. listopadu

Město/obec: Brno

Brno bude znovu patřit milovníkům kvalitního vína a dobrého jídla. Stejně jako v loňském roce, i letos se zde v rámci oslav svátku svatého Martina uskuteční nejen Svatomartinský košt, ale také Svatomartinské hody. Během nich si budou lidé moci vychutnávat ve vybraných restauracích i přímo na náměstí Svobody speciality připravené ke Svatomartinským vínům. Akce potrvá celý týden.

www.svatomartinskehody.cz


11. a 12. listopadu

Město/obec: Bzenec

Místo: Náměstí, prostor u zámku, Sklepení pod Sokolovnou

Ochutnávka ročníkových vín se uskuteční 11. a 12. listopadu během Bzeneckých Svatomartinských slavností. Bude spojena s ochutnávkou dobrého jídla, které symbolizuje např. svatomartinská husa. Bohatý program začne ve 14 hodin u zámku.

www.bzenec.cz


11. listopadu

Město/obec: Karlštejn

Místo: sál restaurace U Janů

Slavnost Svatomartinských vín se koná 11. listopadu na Karlštejně. K dispozici budou mladá vína, která můžete ochutnat za doprovodu cimbálové muziky.


11. listopadu

Město/obec: Brno

Místo: Moravská Vinotéka, Mojmírovo nám. 26, Brno-Královo pole

Dne 11. listopadu proběhne akce Košt Svatomartinských vín v Moravské vinotéce v Brně.

www.moravska-vinoteka.cz


11. listopadu

Město/obec: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice

Gastronomické moravské speciality a Svatomartinské víno ve Valtickém podzemí budou k ochutnání 11. listopadu ve Valticích od 11 hodin a 11 minut. Zpřístupněny budou chodby unikátního labyrintu historických sklepů. K poslechu zahraje folklórní muzika.


11. listopadu

Město/obec: Jablonec nad Nisou

Místo: Dům Vína CHATEAU LEDNICE, Komenského 23

Degustaci prvních letošních vín různých vinařů si můžete vychutnat také v Domě vína v Jablonci nad Nisou. První Svatomartinská vína se otevírají 11. 11. v 11 hodin a 11 minut.

www.dum-vina.cz


11. listopadu

Město/obec: Uherské Hradiště

Místo: Masarykovo náměstí

V pátek 11. listopadu před jedenáctou hodinou dopolední bude zahájen na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti slavnostní obřad Žehnání Svatomartinského vína. Ochutnávat Svatomartinská vína od renomovaných vinařů z jižní Moravy bude možno ve vinném stanu až do pozdních odpoledních hodin.

www.slovacko.cz


11. listopadu

Město/obec: Valtice

Místo: víceúčelová hala SVIŠ, ulice Střelecká

Ve víceúčelové hale ve Valticích proběhne 11. listopadu Svěcení vín. Nebude chybět folklórní hudba, občerstvení a ochutnávka. Začátek akce je v 11 hodin a 11 minut, konec akce ve 22 hod.

www.vinarivaltice.cz


11. listopadu

Město/obec: Mikulov

Místo: Mikulov – zámek – Gajdošův sál

Svěcení vína v Mikulově je tradiční akce pro všechny, kteří chtějí ochutnat první mladá vína ročníku 2011. Vína bude 11. listopadu světit jeho důstojnost Dr. Karel Janoušek. Zájemci si mohou dát svatomartinskou kachnu s knedlíkem a zelím. Vystoupí cimbálová muzika z Velkých Bílovic. Začátek akce v 16 hodin.

www.moravinmikulov.eu


11. listopadu

Město/obec: Hodonín (okres Hodonín)

Místo: Masarykovo náměstí

V pátek 11. listopadu se přesně v 11 hodin a 11 minut otevřou první láhve Svatomartinského vína na Masarykově náměstí v Hodoníně na druhém ročníku akce Svatomartinská vína Dolní Moravy.

www.vinadolnimoravy.cz


11. listopadu

Město/obec: Čejkovice (okr. Hodonín)

Místo: nádvoří Hotelu Zámek v Čejkovicích

Slavnostní zahájení prodeje mladých čejkovických Svatomartinských vín se koná 11. 11. v 11 hodin na nádvoří Hotelu Zámek Čejkovice. Po slavnostním požehnání mladých vín za účasti sv. Martina na koni a za doprovodu mužského pěveckého sboru Révokaz z Čejkovic mohou návštěvníci ochutnat všechna Svatomartinská vína a mladá vína, vyrobená vinaři z Čejkovic. Vstupné 150,- zahrnuje skleničku a neomezenou ochutnávku vín v době od 11:00 do 14:00 hodin.

www.vinozcejkovic.cz


11. listopadu

Město/obec: Praha

Místo: Kotviště Na Františku, loď Czechie

Mimořádná plavba Prahou po Vltavě lodí Czechie bude obohacena o řízenou ochutnávku vín vč. Svatomartinských a gastronomickými specialitami. Loď vyplouvá 11. 11. 2011. www.vranovagency.cz


11. – 13. listopadu

Město/obec: Bořetice

Místo: Hotel Kraví hora Bořetice

Tradiční Svatomartinské slavnosti proběhnou od 11. do 13. listopadu v hotelu Kraví hora v Bořeticích. Připraveny budou pečené husičky podle netradičních receptur spojené s ochutnávkou Svatomartinských vín a mladých vín ročníku 2011. V sobotu 12. listopadu pak Bořetice pořádají den otevřených sklepů s bohatou nabídkou modrohorských Svatomartinských vín.

www.boretice.cz, www.kravihora.cz


12. listopadu

Město/obec: Velké Němčice

Místo: Kulturní dům

Ve Velkých Němčicích se v sobotu 12. listopadu uskuteční Svatomartinské svěcení vín s následnou degustací. Zahraje cimbálová muzika.

www.vystavavin.cz


12. listopadu

Město/obec: Čejč

Místo: Vinný sklep U hroznu

Ochutnávka Svatomartinských mladých vín vinařů z Čejče začíná 12. listopadu ve 14 hodin. Pečená husa a další občerstvení bude zajištěno.

www.cejc.cz


12. a 13.  listopadu

Město/obec: Praha 7 – Letná

Místo: Národní zemědělské muzeum Praha

Tradiční slavnost Národního zemědělského muzea Letenská husa a Košt Svatomartinského vína proběhne 12. a 13. listopadu v Praze na Letné. Jedná se o košt Svatomartinských vín spojený s ochutnáváním husích pokrmů.


12. listopadu

Město/obec: Zbiroh

Místo: zámek Zbiroh

Degustace nejlepších Svatomartinských vín z Moravy a z Čech se koná v sobotu 12. listopadu od 11 do 18 hod. už na čtvrtém Svatomartinském posvícení ve Zbirohu. Vína doplní ochutnávka sýrů a v Zámecké krčmě se budou podávat Svatomartinské pochoutky. Po celý den bude zajištěn doprovodný program – ukázky řemesel, příjezd svatého Martina na bílém koni, prohlídky zámecké výstavy a další.

www.zbiroh.com


12. listopadu

Město/obec: Velké Pavlovice

Místo: Velké Pavlovice

Svatomartinské otevřené sklepy ve Velkých Pavlovicích nabídnou 12. listopadu vynikající velkopavlovická vína a nová vína ročníku 2011. Před radnicí města bude připraveno občerstvení v podobě Svatomartinské husy a dalších specialit, jež pro vás uvaří místní restaurace. Hrát bude cimbálová muzika a folklórní soubor.

www.vinozvelkychpavlovic.cz

www.velke-pavlovice.cz


12. listopadu

Město/obec: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: Obecní sál Nový Šaldorf

Na oslavu vína s ochutnávkou mladých vín místních vinařů se můžeme těšit 12. listopadu u příležitosti Slavnosti svatého Martina v Modrých sklepechNovém Šaldorfu. Akci doprovodí kulturní program. Od 16 do 18 hodin navštivte ochutnávku mladých vínNovém Šaldorfu. Budete moci ochutnat mladá vína místních vinařů a pochutnat si na pečené kachně a koláčcích. Před začátkem se uskuteční krátký kulturní program u lisu mezi sklepy.

www.modre-sklepy.cz

www.cvns.cz


12. listopadu

Město/obec: Šardice

Místo: Augustiníánská Rezidence

Ochutnávku Svatomartinských a mladých vín ročníku 2011 a svěcení mladých vín navštivte v Šardicích. K dobré náladě hraje cimbálová muzika, jako občerstvení budou husí a kachní speciality.

www.vinozesardic.cz


12. a 13. listopadu

Město/obec: Zaječí

Místo: vinárna a Moravský sklep Vinařství U Kapličky

Velice zajímavým zážitkem může být 12. a 13. listopadu účast na gastronomické akci Svatomartinská husa na kapličce v Zaječí. Celá večeře bude obsahovat: polévku z husích drobů, čtvrtku husičky, k ní dvojí knedlík a červené i bílé zelíčko. K jídlu a pití vám bude hrát od 20 do 24 hod. cimbálová muzika. Volná konzumace Svatomartinských vín začíná v 18 hod.

www.vinarstviukaplicky.cz


19. listopadu

Město/obec: Němčičky (okres Břeclav)

Místo: Kulturní dům

Košt mladých vín a Svatomartinských husiček připravili na 19. listopadu vinaři z Němčiček.

www.slovackysklep.cz

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


5 Replies to “Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské akce?”

  1. […] městech i menších obcích na náměstích a speciální nabídky budou nabízet i restaurace. Čtěte také: Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské a… ▼ PARTNER if (slevomat) { // set params slevomat.params.size = '550.400'; […]

  2. […] První otevírání lahví nového „Svatomartinského“ proběhne jako každý rok na Martina 11. listopadu v 11 hod. na slavnostních akcích v Čechách a na Moravě, ve vinotékách a restauracích po celé zemi a čím dál častěji také v domácnostech. Čtěte také: Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské a… […]

  3. […] Čtěte také: Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské a… […]

  4. […] také: Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské akce? Hlavní košt Svatomartinských vín proběhne v Brně. Již v pátek 11. […]

  5. […] Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské akce? […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.