Patron vodky Amundsen dobyl před 100 lety jižní pól

Před sto lety dne 14. 12. 1911 stanul Roald Amundsen jako první na nejjižnějším místě naší planety. V roce 1911 se vydal norský polárník Roald Amundsen se svým týmem na Antarktidu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Amundsen vodka - logo

Logo vodky Amundsen

Včera tomu bylo sto let, kdy dne 14. 12. 1911 stanul Roald Amundsen jako první člověk v historii na nejjižnějším místě naší planety.

V roce 1911 se vydal norský polárník Roald Amundsen se svým týmem na Antarktidu s cílem dobít jako první expedice jižní pól. Po náročné sestě stanul 14. prosince 1911 na tomto nejjižnějším místě naší planety. Roald Amundsen se tak nesmazatelně zapsal do dějin Antarktidy. Dnes je po něm mimo jiné pojmenována vodka Amundsen, velmi oblíbená také mezi českými spotřebiteli.

Ve stejné době se o to samé pokoušel britský polárník Robert Falcon Scott, který ovšem na jižní pól dorazil až o měsíc později a na zpápeční cestě zahynul. Na počest obou těchto odvážných lidí se na jižním pólu nachází trvale obydlená polární stanice s názvem Amundsen-Scott.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.