Pivní hra „Beer Pong“ se objevuje na českých večírcích

Pivní hra založená na házení míčku do kelímků s pivem si získává své fanoušky i v České republice. Pivovar Samson v tomto roce dokonce uspořádal sérii turnajů v Beer Pongu a nyní hrou oživuje i některé akce…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Beer Pong

Pivní hra Beer Pong

Pivní hra založená na házení míčku do kelímků s pivem si získává své fanoušky i v České republice. Pivovar Samson v tomto roce dokonce uspořádal sérii turnajů v Beer Pongu a nyní hrou oživuje i některé akce.

Beer Pong spočívá v tom, že proti sobě hrají dva jednotlivci či dva týmy, které házejí „beerpongové“ míčky do kelímků s pivem. Původ této hry je neznámý, o její propagaci u nás se však stará českobudějovický pivovar Samson.

Čtěte také: Thumper – americká picí hra

Jak se Beer Pong hraje

Na konce hracího stolu se postaví do trojúhelníkové formace vždy po deseti kelímkách s pivem. Trojúhelníková formace se obnovuje i při šesti a třech kelímcích. Hráči ze svého konce stolu hází míčky do kelímků soupeře na druhé straně stolu, přičemž loket při hodu nesmí být za hranou stolu. Pokud se podaří hodit míček do soupeřova kelímku, protivník musí kelímek s pivem vypít. Hra se tak postupně stává obtížnější.

Beer Pong lze hrát ve vymezeném čase, případně až do posledního kelímku. Diskvalifikace hráčů hrozí v případě, že soupeřův kelímek hráč shodí a rozlije nebo v případě, že hru bojkotuje, tedy upíjí své kelímky.

Beer Pongové turnaje v ČR

Pivovar Samson na jaře uspořádal sérii beerpongových turnajů, která vyvrcholila na začátku května velkým finále. Z šestnácti účastníků finálového turnaje nakonec vyhrál tým Rození zemědělci a odnesl si domů zásobu piva Samson na půl roku. Českobudějovický pivovar s touto hrou objíždí i některé akce. Jednou z posledních byla například Freeride.cz Summer Night v Roxy.

-les-

Zdroj obrázku: facebook.com/samsonbeerpong

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Pivní hra „Beer Pong“ se objevuje na českých večírcích”

  1. […] Pivní hra „Beer Pong“ se objevuje na českých večírcích […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.